KalDer Denizli Temsilciliği İstişare Kurulu Başkanı, Denizli Sanayici ve İş İnsanları Derneği (DESİAD) Başkan Yardımcısı Ekrem Ateş, yeni yılın ilk günlerinde şubeleşmek için yeterli üye sayısına ulaşmayı hedeflediklerini belirtti. Ateş, “Dünyada dijitalleşme ve sürdürülebilirlikle ilgili büyük bir değişim yaşanıyor. Dolayısıyla şirketlerimizin iş modellerinin tekrar masaya yatırılması, farklı iş modelleri geliştirmek gerekiyor. KalDer Denizli bu değişime öncülük edecek” dedi. Denizli sanayinde işletmelerin ikinci ya da üçüncü nesil sanayicilerin yönetiminde faaliyetini sürdürdüğünü kaydeden Ateş, KalDer Denizli’de patronlar ve beyaz yakalıları bir masa etrafında toplayıp şirketleri geleceğe nasıl taşıyacağı, nasıl daha verimli hale getireceği konularına odaklanacağını dile getirdi. Ateş şöyle devam etti: “Dünyada dijitalleşme ile ilgili, doğa ile ilgili değişim, iklim krizleri var. Dolayısıyla iş modellerinin tekrar masaya yatırılması, farklı iş modelleri geliştirmek gerekiyor. Örneğin EFQM modeli işletmelerde verimi minimum yüzde 40 artırıyor. Çünkü orada yalın üretim var, Kaizen var. İletişim çalışmaları var. Denizli sanayisi de değişime direnmemeli. KalDer bu konularda eğitimler vererek, belgelendirme süreçlerini firmaların içine adapte ederek Denizli’nin bu değişimi gerçekleştirmesine katkı sağlayacak.”