Mercedes-Benz Türk’ün bayi ve yetkili servisi olarak hizmet veren Mengerler Adana, Yüreğir ve Yeşiloba lokasyonlarından taşınarak Sarıçam ilçesindeki yeni lokasyonunda tek noktadan müşterilerine kamyon satış ve servis hizmeti hizmet vermeye başladı. 25 bin metrekare alana kurulu yeni lokasyonun açılışı,1 Aralık tarihinde düzenlenen tören, Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün ve Mengerler Ticaret Türk Yönetim Kurulu Başkanı Veli Ergin’in katılımıyla gerçekleşti. Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün açılışta yaptığı konuşmada “Mengerler Adana bundan tam elli yıl önce Yüreğir’de hizmet vermeye başlamıştı. Yani bir asırlık Cumhuriyet tarihinin yarısında Adana’da istihdam yarattı ve şehre değer kattı. Bu vesile ile bayimizin 50. yılını da kutluyorum. Bugün; 50. yıla yaraşır şekilde, 25 dönümlük devasa bir alanda, kamyon ürün grubuna hem satış ve hem de yetkili servis hizmetini bir arada verecek, son teknoloji ile donatılmış yeni lokasyonumuzun açılışını yapıyoruz. Mengerler Adana’nın yeni lokasyonun hepimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
Mengerler Ticaret Türk Yönetim Kurulu Başkanı Veli Ergin İmre ise otoyol geçişi üzerinde bulunan, İskenderun ve Yumurtalık Liman bölgelerine olan yakın konumuyla dikkat çeken yeni lokasyonlarında Mercedes-Benz kalite ve güvenini sunmaya devam edeceklerini vurguladı.” Mengerler Adana her biri 30 m uzunluğundaki kanallara sahip mekanik atölyesi ile aynı anda 12 çekiciye hizmet verebilecek durumda. Yeni tesiste çevreci teknolojiler kullanılıyor.