Mehmet Hanifi GÜLEL
Klasik kebapları dürüm şeklinde sunan Dürümle, bu yılın ilk yarısında 20 yeni şube açarak haziran ayı sonu itibariyle 95 restorana ulaştı. Dürümle CEO’su Fatih Özçanak, “Franchise olarak 9 şubemiz mevcut. 2023 sonuna kadar 25 yeni restoran daha açarak 120 restorana ulaşmayı hedefliyoruz. Ayrıca bu yıl geçtiğimiz yılın aynı dönemine kıyasla ürün satış adetlerimizde yüzde 53 büyüme yakaladık. Ayda 1,5 milyon kişiye dürüm ve yan ürün satışı gerçekleştirdik” dedi. Geçen yıl markalarının bilinirlik artışı ve finansal sonuçları bakımından oldukça başarılı geçirdiğini belirten Özçanak, yıllık cirolarının da 760 milyon TL’ye ulaştığını aktardı. Bu yıl bilinirlik ve finansal büyümeye odaklandıklarına dikkat çeken Özçanak, “Gelişen restoran konseptimizi cadde ve AVM dışı noktalarda da yaygınlaştırmayı planlıyoruz. Yeni ürünlerle ve yenilikler ile farklı seçenekler sunmak istiyoruz. Bunların yanı sıra yurtdışı restoran operasyonlarımızı başlatmayı planlıyoruz. Bu yıl üniversite etkinliklerine yönelik sponsorluk çalışmalarına ve staj ve burs desteğine devam edeceğiz. Yine depremzede vatandaşlarımıza da özgün projelerle desteğimizi sürdüreceğiz” diye konuştu.
“Menüyü Ar-Ge ile zenginleştireceğiz”
Kebapların tadını ve lezzetini ise ateş ızgarasında pişirerek koruduklarını ifade eden Özçanak, kibrit patatesleri ve el yapımı lavaş ile dürümlerini hazırladıklarını bildirdi. Ayrıca, müşterilerin dürümlerine eklemeler yapabilme seçeneği sunduklarını da aktaran Özçanak, “Menümüzde Adana, Urfa, tavuk şiş, çıtır tavuk ve sucuk olmak üzere farklı sos ve içeriklerle 11 dürüm çeşidi bulunuyor. Menümüzü yenilikçi bir yaklaşımla zenginleştirmeye devam etmek için, Türk halkının yeme-içme sektöründeki tüketim eğilimleri ile uyumlu Ar-Ge çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu yenilikleri, menü yapımızdaki sadeliği bozmadan, kalite ve gıda güvenliği standartlarımızı koruyarak sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.