Leyla İLHAN
Arsa geliştirme alanında 25 yıldır faaliyete gösteren Yeşil Vadi, pandemi ve deprem sonrası artan az katlı konut talebini karşılamak için 168 bungalov evden oluşan Yeşil Mahalle projesini geliştirdi. Kırklareli-Elmacık’ta 44 bin metrekare turizm imarlı alanda geliştirilen ‘Yeşil Mahalle’ projesinde 59 ve 89 metrekare olmak üzere iki farklı tipte ev yer alıyor. Çanakkale, Antalya gibi bölgelerde yeni projelere hazırlanan Yeşil Vadi, özellikle Ege Bölgesi’ne odaklanıyor.
Projenin tamamı 2 yılda teslim edilecek
Yeşil Mahalle projesi hakkında bilgi veren Yeşil Vadi Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Orhan, lansmana özel yüzde 25 indirimin uygulandığı projede bungalov evlerin 1,5 ile 1,9 milyon TL arasında satışa sunulduğunu belirtti. Tamamı ahşap malzemeden yapılan evlerin yüzde 35’ini sattıklarını kaydeden Orhan, 5 etaptan oluşan projenin 1 ve 2’nci etabını temmuz ayında, tamamını ise 2 yıl içerisinde teslim edeceklerini duyurdu.
Arsa yatırımında Ankara’ya yöneldi
Yoğun talep sebebiyle Trakya’da fiyatların yükseldiğini söyleyen Rafet Orhan, “Bugüne kadar İstanbul başta olmak üzere Tekirdağ, Kırklareli, Edirne ve Çanakkale’yi kapsayan Trakya Bölgesi’nde önemli yatırımlar yaptık ve bunu sürdürüyoruz. Bu bölge yatırımcısına daima kazandırıyor. Gelen yoğun talep üzerine şimdi de orta gelirli vatandaşlarımız için Başkent Ankara’nın Beypazarı ilçesinde yeni arsa projemiz için düğmeye bastık. Bununla beraber yüksek kur ve enfl asyon sebebiyle konut ve arsa erişimine zorlanan vatandaşlarımız için portföyümüze tarla yatırımını da ekleme kararı aldık” bilgisini paylaştı.