Esra ÖZARFAT
Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (BUİKAD) 9. genel kurulunda yeni başkanını seçti. Şeyda Şençayır, Oya Eroğlu’ndan görevi devraldı.
Genel Kurula Marmara ve İç Anadolu Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu Başkanı Ramazan Kaya, Girişimci İş Kadınları Federasyonu Başkanı Huriye Serter, KalDer Bursa Şube Başkanı Emin Direkçi, Rumelili Yönetici İş Adamı ve Sanayiciler Derneği Başkanı Zarif Alp katıldı. Genel kurulda, yapılan tüzük değişikliğiyle 2 yılda bir olan seçimler 3 yıla çıkarılırken, genel kurulda seçilen başkanların tek dönem görev yapması karara bağlandı.
BUİKAD’ın yeni yönetiminde Şeyda Şençayır’ın yanı sıra Zuhal Aslı Saka, Nazan Akıncı, Gülay Durmuş, Gülnur Algül, Arzu Erdi, Tülin Tezer, Yasemin Yeşilova ile İlknur Gülsün Ünal yer aldı.