Etkin bir atık yönetiminin ve geri dönüşümün oluşumuna ve gelişimine destek sağlamak amacıyla sivil toplum kuruluşlarının ve özel kuruluşların bir araya gelmesiyle oluşturulan Türkiye’de Tüm Yönleriyle Atık Yönetimi 14. TÜRKTAY Platformu Yürütme Kurulu Başkanlığı’na Türkiye Çimento Sanayicileri Birliği (TÜRKÇİMENTO) CEO’su Volkan Bozay getirildi. Bozay, platformun bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çevre ve ülke çıkarlarının gözetilmesi önceliği çerçevesinde stratejiler oluşturarak, hayata geçirmesi için çalışacağını söyledi.
Platformun faaliyetlerinde eskiden olduğu gibi TÜRKÇİMENTO’nun da katkı sağlamaya devam edeceğini belirten Bozay, “Türk çimento sektörü olarak üretim ve satış rakamlarındaki başarılarımız dışında yeşil mutabakata uyum, alternatif yakıt ve hammadde kullanımı, enerji verimliliği ve dijitalleşme konularında da başarılarımızla dünya liginde yer almayı hedefl iyoruz. Özellikle ikiz dönüşüme sektör olarak adaptasyon sürecindeyiz. Dijitali yeşilden ayıramayacağımız bir döneme geçiş yapmış bulunuyoruz. Bu geçişte de bir diğer önemli unsur toplumsal dönüşümdür. Dolayısıyla ikiz dönüşüm sürecini üçüz dönüşüm olarak revize etmemiz gerekiyor” diye konuştu.
Volkan Bozay, 14. Türktay Platformu Yürütme Kurulu’nın başkanı oldu
4. TÜRKTAY Platformu Yürütme Kurulu Başkanlığı’na Türkiye Çimento Sanayicileri Birliği (TÜRKÇİMENTO) CEO’su Volkan Bozay getirildi.
![Volkan Bozay, 14. Türktay Platformu Yürütme Kurulu'nın başkanı oldu volkan bozay QZkF cover](/wp-content/uploads/2023/12/volkan-bozay-QZkF_cover-860x484.jpg)
Değerlendirme Yap
Değerlendirme Yap