Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’nde (KOSBİ) faaliyet gösteren EKO Grup, 10 milyon dolarlık bir yatırımla ikinci fabrikasını hizmete açtı. EKO Grup Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Yöndem, 300 kişiye istihdam sağlayacak yeni fabrikada inovatif, katma değerli üretim yapacaklarını söyledi.
Üç kıtada 15’in üzerinde ülkeye ihracat yaptıklarını dile getiren Yöndem, “Bu fabrika ile daha fazla pazar payı, daha fazla ihracat hedefliyoruz. Avrupa Yeşil Mutabakatı ve yaşanan iklim krizi sanayicilerin en çok üzerine eğilmesi gereken konular. Yeni fabrikamızın enerjisi tamamen çatı GES’ten sağlanıyor. 2 bin 800 ağaç sayısına eş değer karbon salınımını sağlıyor, 400 evin yıllık eş değer tüketimine denk üretim yapıyor” dedi.