Duygu GÖKSU
İzmir Ticaret Borsası (İTB), girişimci kadınlar arasında güç birliği ve deneyim paylaşımını geliştirmek amacıyla ikili görüşmeleri etkinliği (B2B) gerçekleştirdi. Etkinliğe katılan kadınlar; değişim, dönüşüm ve dayanışma vurgusu yaptı.
Koordinatörlüğü İTB tarafından yürütülen TOBB İzmir Kadın Girişimciler Kurulu bünyesinde yapılan etkinlik, İzmir Kültür Sanat Fabrikası’nda gerçekleştirildi. Etkinliğin açılışında konuşan TOBB İzmir Kadın Girişimciler Kurulu Aysel Öztezel, “Aramızda, tekstilden tarıma, lojistikten sağlığa, imalattan inşaata, turizmden eğitime, bilişimden hukuk alanına her sektörde geniş bir yelpazede arkadaşlarımız var. Kadın girişimcilerimizin iletişimi artırmaları ve ticari iş birliklerini geliştirmeleri amacıyla ilk adımı atmış olalım. Daha geniş, daha sistematik B2B etkinliklerimiz devam edecek. Verimli iş birliği ve iletişimden doğacak maksimum finansal, sosyal ve stratejik faydaları sağlamak adına bu konunun oldukça önem arz ettiğine inancım tam. Biz kadınlar için devir, 3D yani değişim, dönüşüm ve dayanışma devri. Çağın gereklerine ayak uydurmamız şart. Gerekiyorsa yönümüzü tam tersine çevirmeliyiz. Değişim ve dönüşüm süreçlerinde dayanışma içinde olmak, birbirimize rehberlik yapmak günün sonunda kazan kazan sonucunu doğuracaktır. Belki de simbiyotik ilişkilere dayalı bir yapılanma modeli geliştirmek top yekun gelişimin basamaklarından biri olacaktır. Büyüyen bir paydaş işletme sizi de büyütecektir” ifadelerini kullandı.