Adnan AÇIKGÖZ
Mersin’de yaylalık bölgelerdeki villa projeleriyle 2018 yılında sektöre giriş yapan ve kısa süre önce içerisinde 6 villayı barındıran ‘Yaren 1’ projesini tamamlayan HeKa Gayrimenkul& İnşaat, çalışmalarını büyük bir cazibe merkezi haline gelen Ege Bölgesi’nde yoğunlaştırdı. Muğla Milas’tan başlayarak Ören ve Mumcular mevkiinde tarla alım-satımı yapan HeKa, Gümüşlük ilçesindeki bir dönüm arsa üzerinde yükselecek 4 villalık ‘Yaren 2’ projesi için harekete geçti. Gelecek yıl yaz ayında sahiplerine teslim edilmesi planlanan villalarda, arazinin imar durumu ve alıcıların taleplerine göre projelendirme yapan firma, yine bölgeden gelen kat karşılığı yapı tekliflerini de değerlendirmeye aldı.
Depremzedeler, Rusya-Ukrayna savaşı mağdurları ile göçmenler nedeniyle nüfusu 2 milyona yaklaşan Mersin’de sene sonuna kadar 2 bin konut talebini karşılayabilecekleri öngörüsünde bulunan Hasancaoğlu, Rusça bilen bir rehberle, Rusya ve Ukrayna’dan Türkiye’ye gelen yatırımcılara daha kaliteli hizmet vermek istediklerini belirtti. Hasancaoğlu, “Türk inşaat firmalarının sektördeki aktifliği tüm dünya ülkeleri tarafından takdir edilirken, uzun vadede Rusya ve Ukrayna’da savaştan etkilenen kentlerin yeniden ayağa kaldırılmasında etkin rol oynamak istiyoruz” dedi
“İhracatçı konumuna gelebiliriz”
İnşaat firmalarına malzeme temin ettikleri hırdavat alanında ise ek personellerle servis hızını artırmak istediklerini aktaran Hasancaoğlu, “Şehir dışında bağlantı kurduğumuz firma sayısını artırıp ağımızı genişletmek amacındayız. Bu sistemi daha aktif hale getirebilmek için üreticilerin distribütörlük ve bayiliğini alabilmek amacıyla çalışmalar yapacağız. Uzun vadede, kentimizin lojistik sektöründeki gelişmişliğini kullanarak, ihracatçı konumuna da gelebiliriz. Yeni ofisin hizmete girmesiyle yıl bitmeden gayrimenkul alanındaki çalışan sayımızı 6’ya çıkarmak istiyoruz” diye konuştu.