ROTARY 2440. Bölge yeni dönem projeleri ile halka dokunacak

Uluslararası Rotary 2440 Bölge Federasyonu, 2021-2022 dönemi hedef ve projelerini düzenlenen basın toplantısı ile tanıttı. ‘Hizmetlerimizle hayatları değiştirelim’ teması ile görevi devraldığını belirten Rotary 2440 Bölge Federasyon Başkanı Nedim Atilla, “Halka doğrudan dokunacağımız, dünyaya ilişkin düşüncelerimizi dile getireceğimiz bir dönem olacak dedi. “

ROTARY 2440. Bölge yeni dönem projeleri ile halka dokunacak

Uluslararası Rotary 2440 Bölge Federasyonu 2021-2022 Dönemi, Nedim Atilla'nın federasyon başkanı görevini devralmasıyla 1 Temmuz 2021 tarihinde ‘Hizmetlerimizle hayatları değiştirelim’ dönem teması ile başladı.

1.Grup Kulüpleri olan Bademli, Yıldırım Beyazıt, Muradiye, Tophane Rotary Kulüpleri ev sahipliğinde projelerin tanıtımı amacıyla bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantının açılışını Yıldırım Beyazıt Rotary Kulübü Başkanı Ferahi Öztimur ve 2440. Bölge İletişim ve Halkla İlişkiler Komitesi Başkanı Adnan Sözeri yaptı.

Toplantıda konuşan Rotary 2440 Bölge Federasyon Başkanı Nedim Atilla, toplumsal cinsiyet eşitliği, gerçek gıda, sürdürülebilir çevre, organ bağışı gibi konularında önemli projeler ve toplum yararına hizmetler üreteceklerini söyledi. Biz halka, topluma dokunmak istiyoruz. Toplum birlikleri sayımız artacak. Köyde, mahallede, okulda, hastanede halkımızla beraber olmak istiyoruz. Rotary'nin öncelikli 7 odak alanı olan, barış ve anlaşmazlıkların çözümü-temiz su ve hijyen, hastalıkların önlenmesi ve tedavisi, anne ve çocuk sağlığı temel eğitim ve okuryazarlık ekonomik ve toplumsal kalkınma ile çevre ve sürdürülebilir dünyadır. Yeni dönemde bu öncelikli alanlarla ilgili önemli çabalarımız devam ederken bunlara ek olarak çok önemli bulduğumuz alanlarda da yeni ekipler oluşturduk ve çalışmalara başladık. Bu dönemde toplumsal cinsiyet eşitliği ve gerçek gıda konularında önemli projeler ve toplum yararına hizmetler üreteceğiz" dedi.

Gelecek Dönem Guvernörü Serdar Durusüt, Rotary’de hizmetlerin devamlılığına vurgu yaparken, Geçmiş Dönem Guvernörü İsmail Rodoplu, “7’li şemsiyenin altında hizmetle üretip yeni projelerle insanlığın hizmetinde olacağız” diye konuştu.

Toplantıda komite başkanları tek tek söz alarak bu dönem yürütecekleri projeler konusunda bilgi verdi. Sürdürülebilir Dünya Komitesi Başkan Yardımcısı Murat Çağlar, ekolojik görme bozukluklarını ortadan kaldırarak tahribatı önleyici faaliyetlere öne vereceklerini ve nehirlerin temizliği ile ilgili de çalışacaklarını belirtti. Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitesi Üyesi Seven Razgırat, toplumun her kesimindeki kadınların ekonomik ve toplumsal hayatta hak ettiği konuma gelmesi, eğitimde ve iş yaşamında eşitlik, cinsel şiddet ve istismarın önlenmesi konusunda farkındalık yaratacak çalışmalar yapacaklarını vurguladı. Türkiye’de 27 bin 150 kişinin organ nakli için beklediğini anlatan Organ Bağışı Komitesi Başkanı Merve Baykan, İzmir’de UR 2440 Bölge Federasyonu çatısı altında transplant oyunlarının düzenleneceğini, organ nakli olan kişilerin katılımıyla bir Spor organizasyonu yapacaklarını açıkladı.

Rotary'de 2021-2022 yılı projelerinin anlatıldığı basın toplantısı, Federasyona bağlı kulüplerin bir kısmının dönem projelerini sunmalarının ardından sona erdi.

YORUM EKLE