MÜSİAD 104. GİK sona erdi

MÜSİAD Bursa Şubesi’nin ev sahipliğinde 3-4 Aralık tarihleri arasında düzenlenen 104. Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısının ikinci gününde gerçekleştirilen Başkanlar Toplantısında konuşan MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, “MÜSİAD, 31 yıldır yoluna dimdik devam ediyor” dedi.

MÜSİAD 104. GİK sona erdi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Bursa Şubesi ev sahipliğinde yapılan 104. Genel İdare Kurulu (GİK), sona erdi. Salgından önce yılda 3 defa Anadolu’nun farklı şubelerinde o şehrin ekonomik değerini öne çıkaran bir tema ile düzenlenen Genel İdare Kurulu, pandemi sonrası ilk kez Bursa’da yapıldı.

Eylül ayındaki Genel Kurul sonrası yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren MÜSİAD Başkanı Mahmut Asmalı, MÜSİAD’ın temel prensipleri ve 7 temel stratejik hedefine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Konuşmasında güncel ekonomik konulara da değinen Asmalı, “Türkiye her alanda çok güçlendi. Kararlı devlet iradesiyle terör, gündemden çıktı. Bundan sonraki savaş, ekonomi alanında olacak. Bütün dünyada tedarik zincirinin bozulması ve hammadde sıkıntısı nedeniyle belirsizlik sürecine girildi. Türkiye ekonomisi üzerinde de operasyon yapılıyor. Şu anda izlenen ekonomik politikanın Türkiye’nin yararına oluğunu düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Asmalı sözlerini şöyle tamamladı: “Kur artışından herkes etkileniyor. Bu duruma bakıp 19-20 yıldır yapılanları da yok saymamız doğru değil. Bunların geçici olduğuna inanıyoruz. Yüksek faiz düşük kur ve iç ekonomik tüketime odaklı bir ekonomi yönetimi anlayışı vardı. Artık dış ticaret odaklı bir ekonomi yönetimine geçiliyor.”

MÜSİAD’ın yedi stratejisi

MÜSİAD’ın 7 temel stratejisinden de bahseden Başkan Asmalı, “Bunlar arasında, Müsiad Ticaret Ofisi kurmak, G20 ülkeleriyle MÜSİAD’ın iletişimini artırmak, mikro ihracat kavramını geliştirmek, Anadolu kamu diplomasisini hayata geçirmek, uluslararası tahkim merkezini kurmak, MÜSİAD Expo’yu yurt dışında yapmak ve körfez ülkeleri ile irtibat ofisleri oluşturmak var” dedi.

Geniş katılımlı GİK toplantısında konuşan MÜSİAD Genel Başkan Yardımcıları da, şubelerdeki sektörel yapılanmalar, yurtdışı teşkilatlanma çalışmaları, kurumsal ilişkiler ve iletişim çalışmalarının yanı sıra Karz-ı Hasen faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulundular.

Eş zamanlı önemli toplantılar…

Konuşmaların ardından eş zamanlı toplantılara geçildi. Ayrı salonlarda şube ve temsilcilik başkanlarının katılımıyla yapılan Başkanlar Toplantısı, Yurtiçi Teşkilatlanma ve Üye İlişkileri Komisyon Başkanları Toplantısı, Sektör Kurulları Komisyon Başkanları Toplantısı, Genç MÜSİAD 1. Bölge Başkanları Toplantısı, Yurtdışı Teşkilatlanma Komisyon Başkanları Toplantısı ve Karz-ı Hasen Başkanlar Toplantısı’nda önemli konular masaya yatırıldı.

2 gün boyunca süren MÜSİAD 104. Genel İdare Kurulu, aile fotoğrafı ile sona erdi.

YORUM EKLE

banner69

banner75