Kayapa’nın ihracattaki payı artıyor

Kayapa Sanayici ve İş Adamları Derneği (KSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güler ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kayapa OSB'de faaliyet gösteren dünyanın en büyük dondurma külahı üreticisi olan Almanya merkezli Waffel Meyer’in Türkiye Genel Müdürü Dirk F. Berg ile bir araya geldi.

Kayapa’nın ihracattaki payı artıyor

Kayapa OSB’deki yerli ve yabancı sanayicileri ziyaret ederek üretimleri ve karşılaştıkları sorunları dinleyerek çözümler üretmeye çalışan KSİAD Başkanı Ali Güler ve Yönetim Kurulu Üyeleri bu kapsamda, Almanya merkezli Waffel Meyer CEO’su Dirk F. Berg, Ulukan Boya Genel Müdürü Harun Ulu ve DLG Plast Genel Müdürü Mert Aközel ile Kayapa’daki firmalarında bir araya geldi.

Ziyaretlerin ardından değerlendirmede bulunan KSİAD Başkanı Ali Güler, “Kayapa bölgesinin ihracattaki payına ve Türkiye ekonomisine katkı yapan yabancı üreticilerin bölgemizde bulunmasından mutluluk duyuyoruz. Bölgemiz yerli ve yabancı üreticilerle her geçen daha büyüyor. Kayapa’nın ihracattaki payı artmaya devam ediyor. Ekonomimizin büyümesine katkı yapan sanayicilerimizin de karşılaştıkları sorunlara KSİAD ailesi olarak çözüm yolları üretmeye çalışıyoruz. Önceliğimiz çarkların dönmesi ve ülkemizin ekonomisinin daha da büyümesine katkı yapmak” dedi.

Ziyarette konuşan Waffel Meyer Türkiye CEO’su Dirk F. Berg de, Kayapa’da üretim yapmaktan mutlu olduklarını ve fabrikalarının kapasitesini daha da genişleteceklerini belirterek, “Bursa’da ürettiğimiz ürünlerimizi Avrupa, Afrika, Ortadoğu, ABD ve Türk Cumhuriyetlerine ihraç ediyoruz. KSİAD Yönetimine yaptığı ziyaretten dolayı teşekkür ederim” diye konuştu.

Ulukan Boya Genel Müdürü Harun Ulu ve DLG Plast Genel Müdürü Mert Aközel de KSİAD’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

YORUM EKLE

banner75