GESİAD ailesi iftarda buluştu…

GESİAD üyeleri, geleneksel olarak düzenlenen iftar programında bir araya geldi.

GESİAD ailesi iftarda buluştu…

Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz’un konuk konuşmacı olarak katıldığı iftar programının açılış konuşmasını gerçekleştiren GESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Demiral, Ramazan ayının birlik ve beraberlik duygularının en üst düzeyde yaşandığı bir ay olduğunu hatırlatarak, “Ramazan ayının kentimize, ülkemize, milletimize ve Derneğimize hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

Almira Hotel’de gerçekleşen iftara; MARSİFED Başkanı Ramazan Kaya, BUSİAD Başkanı Ergun Hadi Türkay, BALKANTÜRKSİAD Başkanı Berat Tunakan, BALKANTÜRK Eğitimi Vakfı Başkanı Naci Şahin, GESİAD Kurucu Başkanı Orhan Efe, BUMİAD Başkanı Şaban Bozdemir, ARSİAD Başkanı Gürsel Durmuş ile GESİAD üyesi iş adamları ve aileleri katıldı.

“GESİAD’ı hedeflerine taşıyacağız”

GESİAD’ı hedeflerine taşımak için büyük bir gayretle çalıştıklarını ifade eden Başkan Kerim Demiral, “28 yıllık geçmişi ve her geçen gün güçlenen yapısıyla GESİAD, kentimize ve ülkemize fayda sağlayacak çalışmalar yürütmeye devam etmektedir. Burada bulunan, aramıza yeni katılan tüm üyelerimizle birlikte GESİAD’ı hedeflerine taşımaya gayret edeceğiz” şeklinde konuştu.

İftar programının konuğu olarak GESİAD üyelerine Uludağ Üniversitesi’nde önümüzdeki dönemde yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler veren Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz ise, 1975 yılında 8 fakülteyle kurulan UÜ’nün bugün kabına sığmayarak hem öğrenci, hem de fakülte sayısını iki katına çıkardığını söyledi.

“Ticari ve sinai hayatın içerisinde olacağız”

Önümüzdeki dönemde akademik ve sosyal üretimi toplumla paylaşacaklarını ifade eden Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, “Toplum ve kent dinamikleri bizlerin bir parçası. Bu sebepten yeni dönemde tüm çalışma arkadaşlarımızla akademik ve sosyal üretimi toplumla paylaşacağız” dedi.

“Bilim toplum içindir” diyen Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, “Bilim toplumumuzun huzur ve refahına fayda sağlamalı. Bizler de önümüzdeki dönemde ticari ve sinai hayatın içerisinde olacağız” şeklinde konuştu.

Ar-Ge çalışmalarına ağırlık verileceğinin de altını çizen Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, “Hocalarımızla birlikte sanayi ve iş insanlarıyla Ar-Ge projelerinde buluşacak, projelerimizi işbirliği içerisinde yürüteceğiz. Toplumumuzun dertlerine çözüm olacak projeler üreteceğiz. İş dünyamızın tekliflerini de ön planda tutacağız. Elini taşın altına koymak isteyen destek olacağız” diye konuştu.

Öte yandan yeni üyelerin de dernek rozetini taktığı iftar programı, GESİAD Başkanı Kerim Demiral’ın, UÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz’a günün anısına plaket takdimiyle sonlandı.

YORUM EKLE

banner80

banner84