Deri OSB'de Rıfat Aygüler güven tazeledi

Bursa Deri OSB 2018 Yılı Genel Kurulu'nu gerçekleştirdi. Mevcut Başkan Rıfat Aygüler, genel kurulda oy çokluğuyla yeniden göreve getirildi.

Deri OSB'de Rıfat Aygüler güven tazeledi

Bursa İhtisas Deri Organize Sanayi Bölgesi'nde (BİDOSB), mevcut Başkan Rıfat Aygüler güven tazeleyerek yeniden başkanlık koltuğuna oturdu.

Bursa Deri OSB, SS Deri Sanayicileri Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi 2018 Yılı Genel Kurulu'nu gerçekleştirdi. Genel kurulda mevcut Başkan Rıfat Aygüler oy çokluğuyla yeniden göreve getirildi. Göreve geldikleri ilk günden itibaren bölgelerinin önüne koydukları hedef doğrultusunda çalıştıklarını belirten Aygüler, OSB'lerinin yapısal sorunlarını çözdüklerini söyledi. Aygüler, ‘'Göreve geldiğimiz günden bu yana 100 milyon doları aşan bir yatırımı bölgemize çekerek gücümüze güç kattık. Bölgemiz, Bursamız ve ülkemizin geleceği açısından son derece önemli olan 20 milyon dolarlık yenilebilir jelatin tesisimiz, vizyonumuzun en güzel örneklerinden bir tanesidir'' dedi.

HEDEF YÜZDE 98 DOLULUK

Gelecek dönem hedefleri ile ilgili de konuşan Aygüler, OSB'nin doluluk oranını yüzde 98'e çıkarmak istediklerini ifade etti. Aygüler, şöyle devam etti: ‘'Arıtma tesisimizdeki tevsi ve yenileme yatırımlarımızı yapmak, su ihtiyacımızı karşılayacak ikinci göletimizi bölgemize kazandırmak, alanımızda dünya standartlarında bir ARGE ve inovasyon merkezi kurmak, yıllık 72 bin tona yükselttiğimiz üretim kapasitemizi 360 bin tona çıkarmak, Türk deri sektöründe kümelenmeyi sağlayacak olan çalışmalara önderlik etmek, yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırım yaparak kendi ihtiyacımız olan enerjiyi üretebilmek gibi hedef ve çalışmalarımızla OSB'mizi ve Bursamızı dünyanın ilk 10 ana üretim ve ticaret merkezi arasına sokmayı arzuluyoruz.''

BAŞARI HİKAYESİ YAZILDI

AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç ise, Bursa İhtisas Deri OSB Yönetiminin çalışmalarını yakından takip ettiğini dile getirdi. Burada bir başarı hikayesinin yazıldığına dikkati çeken Gözgeç, AK Parti hükümetleri dönemlerinde üreticilere verilen destek ve önemin en güzel örneklerinden birinin burada sergilendiğini anlattı. Gözgeç, yeniden seçilen Başkan Aygüler ve yönetimine başarılar diledi.

İŞTE YENİ YÖNETİM

Rıfat Aygüler başkanlığındaki yeni yönetim kurulu, Fatih Çetin, Serdar Faik Pala, Erol Sayar, Fatih Heper, Mehmet Köse, A.Baki Akdağ, Cengizhan Demir ve Mehmet Karaman'dan oluştu.

YORUM EKLE