140 ülkeden katılımcı MÜSİAD EXPO’da buluşacak

Müstakil Sanayici İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından yabancı işadamları, yatırımcı kurumlar ve devlet adamlarına ev sahipliği yapan ve bu yıl 17'ncisi gerçekleştirilecek olan MÜSİAD EXPO'da, bölge ve dünya ekseninde ekonominin geleceği konuşulacak.

140 ülkeden katılımcı MÜSİAD EXPO’da buluşacak

SABAH gazetesi, Daily Sabah, Takvim gazetesi ve Para Dergisi'nin ana medya sponsoru olduğu MÜSİAD EXPO'da, Gayrimenkul Kıymetler Borsası (GABORAS), Orta Ölçekli Sanayi Projesi, Karz-ı Hasen Sandığı gibi projeler sunulacak. 21-24 Kasım'da CNR Expo İstanbul'da gerçekleştirilecek olan fuarın, 8 binin üzerinde B2B görüşmesine ev sahipliği yapması bekleniyor. 140 farklı ülkeden 400'e yakın heyetin katılacağını belirten MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, fuarın 2023 yılı için hedeflenen 500 milyar dolarlık ihracat rakamına büyük bir katkı sunacağını ve geçen yıla oranla 6 kat fazla başvuru aldıklarını söyledi.

MESELEMİZ TÜRKIYE

Fuarın sloganının "İş Burada: Meselemiz Türkiye" olduğunu vurgulayan Kaan, "Ekonomik saldırılara karşı firmaların kendisini göstermesini istedik. Fuara geçen yıl 230 yerli firma katılırken bu yıl sayı 380'e çıktı. Ülke ekonomimiz, üretken, yerli ve milli sanayicilerimizin omuzlarında her güçlüğün üstesinden gelecek" dedi.

YORUM EKLE