Şeker fiyatlarına rekor zam! Bazı marketlerde şeker yok

Fabrikalar maliyetlerden dolayı şeker fiyatları için zam talebinde bulundu. Buna göre, önümüzdeki günlerde şeker fiyatlarında rekor zam bekleniyor.

Şeker fiyatlarına rekor zam! Bazı marketlerde şeker yok

Türkiye’de A’dan Z’ye her şey zamlanıyor. Üreticilerin girdi maliyetlerinin artması sonrası şeker fabrikalarında üretim durma noktasına geldi. Fabrika çıkış fiyatı 3.93 lira şekerin fiyatlarına yeni zam yolda. Şeker fabrikaları bu fiyatın 5 liraya çıkarılmasını talep ediyor. Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu da şeker fiyatlarına yüzde 52’lik bir zammın kapıda olduğunu söyledi. Şeker fabrikaları, şeker fiyatları için yüzde 52’lik zam talebine gerekçe olarak maliyetlerdeki artışları gösteriyor. Devlete ait şeker fabrikalarında şekerin çuval fiyatı 210 lira civarında. Böylece şekerin devlet fabrikalarında kilo fiyatı 4 liradan satılıyor.

Raflarda Şeker Tükendi!

Şeker piyasasında bu durumlar yaşanırken bazı zincir marketlerde şeker fiyatları raflarda zamlı olarak satılmaya başladı. Ayçiçek yağı fiyatlarına sonrası şeker fiyatlarında da zam beklentisi vatandaşın mutfak hesabını daha da zora sokacak. Toz şeker ve küp şeker fiyatı zincir marketler dahil birçok süpermarkette hali hazırda fiyatları merak ediliyor. Zam talebi sonrası bazı zincir marketlerin raflarında şeker olmadığı gelen görüntülerde görülüyor.

YORUM EKLE

banner75