Kadın dayanışmasına Anatolium AVM desteği

Bursa’nın en büyüğü Anatolium AVM Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi. “Kadın varsa yaşam vardır” diyerek haksızlığa, adaletsizliğe, eşitsizliğe göz yummayan Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği’ne AVM’de yer verdi.

Kadın dayanışmasına Anatolium AVM desteği

‘Koçtaş, Kelebek, Toyzz Shop, Kaşmir Halı, Depomaxx ve CarrefourSA’ sponsorluğunda perakendeyi de yanına alarak ortak sinerji yaratmayı amaçlayan Anatolium, Mor Salkım’ın Bursa’daki 2. Dayanışma Merkezi oldu.

Dünya’da ve Türkiye’de her gün artan kadına yönelik şiddet olaylarının önlenmesi, toplumun bilinçlendirilmesi, kadınların şiddetle mücadele mekanizmalarına erişiminin desteklenmesi önem taşımaktadır. Mor Salkım, kadına yönelik ve aile içi şiddetle mücadele ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasına yer veren, ulusal ve uluslararası boyutta çalışmalar gerçekleştiren, Türkiye’de 7/24 şiddet hattı hizmeti veren Bursa’da merkezi bulunan tek kadın danışma ve dayanışma merkezi hizmetini veren sivil toplum kuruluşudur. 2012 yılından bu yana çeşitli faaliyetleriyle, kadına yönelik şiddetin her türü ile mücadele eden, cinsiyet eşitsizliğine dayalı ayrımcılığın ortadan kaldırılması için çalışmalarını sürdüren Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği, Anatolium AVM içerisinde dayanışma merkezi hizmeti ile AVM içerisinde bilinçlendirme ve bilgilendirme çalışmaları yapması kapsamında Anatolium AVM’nin çatısı altında ‘Şiddet ve İstismara’ dur diyor.

Mor Salkım Kadın Dayanışma Merkezi Anatolium Şubesi AVM’nin 1.katında açıldı. Kadın Danışma Merkezine şiddet nedeniyle destek almak için başvuran kadınlar ve çocuklar ilk görüşmeleri yapma, maruz kalınan tüm istismar, taciz, şiddet konularında ücretsiz psikolojik ve hukuksal destek sağlanıyor. Bölünmüş özel odalarda görüşmeler yapılırken, çocuklar bağımsız aktivite alanlarında süreçten etkilenmeden oyun oynayabilmektedirler.

Anatolium AVM Yönetimi; “Süreci planlarken ülkemizin en önemli ve aslında en yaralı alanlarından birinin çözümüne ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyoruz. AVM bünyesindeki markalarımızın destekleri de faaliyetlerimizi hayata geçirirken en büyük motivasyonumuz olacaktır” dedi.

YORUM EKLE

banner80

banner84

banner75