Bursa'nın otomotiv devi üretime yine ara veriyor

Bursa’da faaliyet gösteren otomotiv devlerinden Oyak Renault, elektronik bileşenlerin tedarik sorunu nedeniyle 25 Haziran-18 Temmuz tarihleri arası üretime ara vereceğini duyurdu.

Bursa'nın otomotiv devi üretime yine ara veriyor

Bursa’da faaliyet gösteren otomotiv devlerinden Oyak Renault, dünya otomotiv sektörünü sarsan elektronik bileşenlerin tedarik sorunu nedeniyle üretim planlamasında bir kez daha değişiklik yaptı.

Yapılan yeni üretim planlamasına göre, araç fabrika direktörlüğü departmanlarında ve ilgili yan birimlerde; 25 Haziran-18 Temmuz tarihleri arası üretim yapılmayacağı bildirildi.

Şasi montaj ve batarya montaj hatlarında da, araç fabrika direktörlüğü çalışmasına paralel olarak, aynı tarihler arasında üretimin duracağı belirtildi.

MM11 motor montaj hattında 28 Haziran -18 Temmuz ve 23 Temmuz- 8 Ağustos tarihleri arasında, MM85 motor montaj hattında ise 28 Haziran -18 Temmuz arasında üretimin duracağı kaydedildi.

18 Temmuz'da üretime yeniden başlayak olan MM85 motor montaj hattının, 23 Temmuz itibarıyla üretimin duracağı aktarıldı.

Dökümhane departmanında 29 Haziran - 18 Temmuz ve 23 Temmuz -8 Ağustos tarihleri arasında üretim yapılmayacağı bildirildi.

Vites kutusu montaj hattında ise 28 Haziran - 18 Temmuz ve 23 Temmuz -8 Ağustos tarihleri arasında üretim yapılmayacağı duyuruldu.

DAHA ÖNCE DE ARA VERMİŞTİ

Çip krizinden en fazla etkilenen otomotiv fabrikalarından biri olan Oyak Renault, üretime sık sık ara vermişti. Dev fabrika, daha önceki aylarda da aynı gerekçeyle üretimi durdurmuştu.

YORUM EKLE

banner80

banner75