Japon restoran zinciri mesafeli servis için robot kullanmaya başladı

Fukuşima'daki Japon ramen zinciri, devam eden koronavirüs salgını nedeniyle ziyaretçilere hizmet verirken sosyal mesafeyi korumak için K-1 adlı garson robotunu sundu.

Yeni raf donanımlı ramen robotu müşterilerle konuşuyor ve bir tepside servis edilen taze yiyecekleri sunuyor. K-1, personel ile müşteriler arasındaki teması önleyerek alanda gezinmesine yardımcı olan bir sensörle donatılmış.

K-1 garsonu olarak adlandırılan AI Hizmet Robotu, engellerden kaçınmasına ve masalardan serbestçe ve doğru bir şekilde geçmesine olanak tanıyan 3D mekansal haritalama ve kendi kendine sürüş teknolojisiyle birlikte geliyor.

Robotun üreticisi KT şirketi yetkilileri, robotun dört tepsi taşıyabileceğini ve bunları tek bir girişle sırayla dört farklı masaya teslim edebileceğini söyledi.

İlk olarak, Seoul, Gangnam'da MFG Kore'nin sahibi olduğu Mad for Garlic restoranında kullanılmaya başlanacak.

KT ve MFG Kore, ileride Güney Kore'deki daha fazla Mad for Garlic restoranında robot kullanmak için işbirliği yapacak.

İki şirket aynı zamanda robotların restoranların ihtiyaçlarına yardımcı olmak için kullanılabileceği daha fazla müşteri senaryosu araştırmak için işbirliği yapacak.

Ramen Nedir?

Çin kökenli olan ve çorba içinde sunulan eriştenin Japon mutfağı'ndaki adıdır. Genellikle çorbası, et suyu ile yapılır ve dilimlenmiş et, kurutulmuş deniz yosunu, kamaboko, yeşil soğan ve hatta mısır gibi üst malzemeleri ile servis edilir.

YORUM EKLE

banner80

banner75