Osmangazi'nin eğitim yatırımları sürüyor

Osmangazi'nin eğitim yatırımları sürüyor
Osmangazi Belediyesi’nin eğitim alanındaki en ciddi yatırımlarından birisi olan Osmangazi Belediyesi İlköğretim Okulu’nun kaba inşaatı tamamlandı.

Temeli geçen haziran ayında atılan Mehmet Akif Mahallesi’ndeki Osmangazi Belediyesi İlköğretim Okul inşaatını gezerek yetkililerden bilgi alan Başkan Mustafa Dündar, belediye olarak eğitime çok ciddi yatırımlar yaptıklarını söyledi. 4 bin 915 metrekare alan üzerine inşa edilen 26 derslikli Osmangazi Belediyesi İlköğretim Okulu’nun kaba inşaatının tamamlandığını, mekanik ve ince işçilik çalışmalarının başladığını söyleyen Dündar, “Arsası da belediyemiz tarafından temin edilerek sıfırdan inşa ettiğimiz okulumuz, bodrum+2 kat olarak inşa ediliyor. Modern sınıflarının yanında laboratuvarı, çok amaçlı salonu, kişisel ve sosyal gelişimini destekleyecek faaliyet alanları, mini basketbol sahası, anaokulu, anaokulu oyun alanı, kum havuzu ve yemekhanesi bulunan okulumuz, çocuklarımızın en iyi şartlarda eğitim alacakları bir okul olacak” dedi.
OSMANGAZİ’NİN EĞİTİM YATIRIMLARI SÜRÜYOR OSMANGAZİ BELEDİYESİ İLKÖĞRETİM OKULU’NDA KABA İNŞAAT TAMAMLANDI
2016-2017 eğitim öğretim yılında hizmete açılması planlanan okulun dışında, yine Osmangazi Belediyesi tarafından yaptırılan 36 derslikli, Milli eğitim tarihinin Türkiye’de tek çatı altında yapılmış en büyük eğitim yuvası olan Uluslararası Murat Hüdavendigar Lisesi’nin de önümüzdeki eğitim öğretim yılına yetiştirmek için yoğun bir çalışma yürüttüklerini ifade eden Dündar, “Çocuklar bizim geleceğimiz. Onların eğitim ihtiyaçlarını karşılamakta bizim görevimiz. Bu nedenle eğitim yatırımları her zaman önceliğimiz oldu. Bir yandan sıfırdan okullar inşa ederken, diğer taraftan da ilçedeki 250 okulumuzdan 224’ünün tamir bakım ve diğer bir takım ihtiyaçlarını giderdik. Çocuklarımızın en iyi şartlarda eğitim almalarını sağlamak için bu desteklerimiz bundan sonra da artarak sürecek” diye konuştu.
OSMANGAZİ’NİN EĞİTİM YATIRIMLARI SÜRÜYOR OSMANGAZİ BELEDİYESİ İLKÖĞRETİM OKULU’NDA KABA İNŞAAT TAMAMLANDI
Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2015, 16:13
YORUM EKLE

banner80

banner75