Yeni yasaklar gelecek mi? Kritik gün belli oldu

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında pazartesi günü yapılacak. Meclis açılışı öncesinde yapılacak son Kabine Toplantısı'nda önemli gündem başlıkları bulunuyor.

Yeni yasaklar gelecek mi? Kritik gün belli oldu

Meclis öncesinde son Kabine Toplantısı yapılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan pazartesi günü kabinesini topluyor. Kabine Toplantısı'nda önemli gündem maddeleri var. Bunların başında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD ziyareti yer alıyor.

YENİ TEDBİRLER GELECEK Mİ?

Önemli gündem maddelerinden birisi koronavirüsle mücadele olacak. Bu kapsamda da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın sunum gerçekleştirmesini bekleniyor

Özellikle vaka sayısındaki artış, aşılama oranları, tüm bunlarla ilgili bilgileri kabine üyelerine anlatılacak.

Bir yanda grip mevsimi bir yandan koronavirüsle mücadele, bu kapsamda da 'Yeni bir tedbir gelir mi, ya da tedbirlerde bir değişiklik olur mu?' Tüm bunların da Kabine Toplantısı'nda masaya yatırılmasını bekleniyor.

1 Ekim'de başlayacak yeni yasama yılı ve TBMM'nin açılması da gündem maddeleri arasında.

Meclis'in açılmasından sonra gelecek yasalar, hangi yasaların öncelikli olarak Meclis'in gündemine gelecek, Meclis'in çalışma takviminde nasıl bir yol haritası olacak.

FAHİŞ FİYATLARLA MÜCADELE

Önemli başlıklardan biri de fahiş fiyatlarla mücadele. Ticaret Bakanlığı'ndan yeni bir adım gelmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da dikkat çektiği 5 büyük zincir market için müfetttişler görevlendirildi.

Bu kapsamda da Kabine Toplantısı'nda müfettişlerin yapılacaklarla ilgili de son durumun ele alınmasını bekleniyor.

YORUM EKLE

banner75