Türk Metal’den TMKK Kataforez önünde eylem

Türk Metal Sendikası Bursa Şubesi bugün öğlen saatlerinde T.M.K.K Kataforez fabrikası önünde eylem gerçekleştirmek üzere toplandı. Türk Metal Bursa Şube Başkanı Selda Tekman'ın fabrika yöneticileri ile yaptığı görüşmenin ardından eylem kararı ertelendi.

Türk Metal’den TMKK Kataforez önünde eylem

Türk Metal Sendikası, Bursa Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren T.M.K.K Teknik Metal Kaplama Kataforez ve Otomotiv fabrikası önünde eylem gerçekleştirdi.

Kalabalık bir grupla fabrika önünde toplanan sendika üyelerine yönelik olarak Şube Başkanı Selda Tekman konuşma yaptı.

Tekman konuşmasında şunlara değindi…

“Değerli şube başkanı arkadaşlarım, kıymetli temsilci dostlarım, basınımızın güzide temsilcileri, hepinizi saygıyla selamlıyor, hoş geldiniz diyorum.

Şuan önünde bulunduğumuz T.M.K.K Kataforez işyerinde olumlu yetki tespit belgemizi aldık, yani biz bu fabrikaya girdik arkadaşlar.

Tarih tekerrür etti ve yine ne yazık ki iki arkadaşımız işten atıldı.

Sendikalı olmak anayasal bir hak olduğu halde biz hala bunları tartışıyoruz. Sendikalı olduğumuz için hor görülüp baskı altında kalıyoruz.

Buradan bize kimse ekmeğinden olmayacak dediği halde iki arkadaşımızı bu ekonomik olarak zor dönemde kapı önüne koyan işverene sesleniyorum. Uluslararası sözleşmelerle ve anayasamızla güvence altına alınmış sendikaya üye olma hakkını gasp etmeyin, şu zor günlerde kimsenin ekmeğiyle oynamayın.

Gelin masaya oturalım, buradaki arkadaşlarımızı toplu sözleşmeye kavuşturalım. Aklınızı başınıza alın, kimsenin ekmeğiyle oynamayın, baskıları bırakın, gerekirse buraya on binlerce üyemizle geliriz. Hiç gördünüz mü Türk Metal’in girip alamadığını? Biz asla yolumuzdan dönmeyiz, asla.

Tekrar gelip mücadelemize destek olduğunuz için hepinize şahsım ve sendikam adına teşekkür ediyorum.”

Türk Metal Bursa Şube Başkanı Selda Tekman fabrika yöneticileri tarafından konuşmak üzere fabrikaya davet edildi. Karşılıklı gerçekleştirilen görüşmenin ardından Türk Metal Sendikası Bursa Şubesi Başkanı Selda Tekman ve beraberindekiler, TMKK fabrikasının önündeki eylemi erteleme kararı aldı.

Türk Metal Sendikası Bursa Şube Başkanı Selda Tekman basına yaptığı açıklamada, "İşyeri ile yetki belgesi tartışması vardı. Yetkililer grev başlamadan önce konuşmaya davet ettiler. İsteğimizin yüzde 50'si kabul edildi. Patronlar ile görüşme halinde kalmaya karar verdik. Planladığımız grev şu anlık ertelendi. Her şey bitmiş değil çünkü sözlerinin arkasında durmalarını bekliyor olacağız" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2022, 18:19
YORUM EKLE

banner80

banner75