Ticaret Borsası’nın 2019 bütçesi 5 milyon TL

Bursa Ticaret Borsası’nın (BTB) 2019 yılı bütçesi önceki yıla göre yüzde 16’lık artışla 5 milyon TL olarak kabul edildi.

Ticaret Borsası’nın 2019 bütçesi 5 milyon TL

Mehmet Aydın’ın başkanlığında gerçekleştirilen BTB Aralık ayı Meclis Toplantısı’nın açılışında konuşan BTB Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı, “Üyelerimiz başta olmak üzere Bursa’ya ve ülkemiz ekonomisine hizmet etmek ve faydalı işler ortaya koyabilmek için 2019`da çıtamızı daha yüksek tutuyoruz. Üye sayımız bini aştı. 2018 yılı Kasım ayı sonu itibariyle Borsamız 11 aylık işlem hacmi 3 milyar 313 milyon 833 bin TL’ye ulaşmış durumda ve işlem hacminde önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 25`lik bir artış yaşandı. “Tescilli Ürün Güçlü Türkiye” anlayışıyla çıktığımız bu yolda, önümüzdeki yılda da birlik ve beraberlik içerisinde çok daha fazla çalışarak, ülkemiz ve şehrimiz için üretmeye devam edeceğiz” dedi.

2018 yılının son meclis toplantısında bir araya gelen BTB Meclis Üyelerine yeni yıl dolayısıyla temennileri de ileten Matlı, “Dilerim ki iş dünyasının temsilcileri olarak; hep birlikte omuz omuza, ülkemizin refahını arttırmak ve daha fazla insanımıza iş ve aş sağlamak için daha çok çalıştığımız, gayret gösterdiğimiz bir sene olur. Herkese sağlıklı, huzurlu, bol kazançlı bir yıl diliyorum” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2018, 14:59
YORUM EKLE