Tanzim satışta kredi kartı geçerli mi?

Tanzim satış mağazalarında her üründen en fazla 3'er kilo alınabilecek. Kredi kartı geçerli olacak.

Tanzim satışta kredi kartı geçerli mi?

İstanbul ve Ankara büyükşehir belediyeleri sebze ve meyve fiyatlarındaki artışa karşı tanzim satışlarına bugün başladı. Tanzim satış noktalarında domates, salatalık, patates, soğan, biber, ıspanak ve patlıcan gibi ürünler yer alıyor. Ankara 15 noktada başlayan satışların 30 noktaya çıkarılması planlanıyor. Tanzim satış noktalarından 3'ü Çankaya, 3'ü Altındağ, 2'si Keçiören, 2'si Mamak, 1'i Pursaklar, 1'i Etimesgut, 1'i Sincan, 1'i Yenimahalle, 1'i de Gölbaşı'nda açıldı. Çadırlarda sebze satışına saat 10.00 itibarıyla başlandı.

ÜRÜN BAŞINA 3 KİLO SINIRI

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nce kurulan çadırlarda domates 3, patlıcan 4,5, biber 6, salatalık 4, soğan ve patates 2, ıspanak ise 4 liradan satışa çıkarıldı. Tanzim satış çadırlarında, hafta içi her gün 10.00- 22.00 saatlerinde satış yapılacak. Her ürün için 1 kişi, 3'er kilodan fazla alamayacak. Kredi kartı geçerli olacak.

İSTANBUL'DA 50 NOKTADA SATIŞ YAPILIYOR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi de 50 ayrı noktada 'Üreticiden Tüketiciye Doğrudan Sebze' satışları başladı. İBB Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı ve Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner'in katılımıyla ilk satış Bayrampaşa’da gerçekleşti. İBB Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı, “İstanbul’da 34 ilçede 50 noktada bu hizmeti sürdüreceğiz. Vatandaşlarımızın teveccühüne karşı tüm önlemleri almış durumdayız. Tanzim satış uygulamamız sabah saat 10.00 ile akşam 19.00 arasında yapılacak. Vatandaşlarımıza büyük kolaylık sağlayacak uygulamayı ilk başta 7 sebze ile başlatacağız. Satışlarımıza toptan alınıp stoklama yapılmaması için 3 kiloluk sınırlama getirdik. Bu çalışmanın devamlılığı vatandaşlarımızın talebine bağlı olarak sürecek. Bu malları Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden toplanacak. Tarım ve Orman Bakanlığımız ile sürekli temas halinde olacağız. Bu noktada Tarım Kredi Kooperatifleriyle birlikte bu malları temin ediyoruz. Bu malların tonları da talebe göre değişecek. Satış noktalarında ürünler bitmeye yaklaştığında depomuzdan temin edeceğiz. Lojistik tedbirlerimiz her daim olacak.” dedi.

YORUM EKLE

banner69

banner75