'Taksimetre güncelleme bedeli düşürülsün'

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, taksimetre güncelleme bedelinin düşürülmesini talep etti.

'Taksimetre güncelleme bedeli düşürülsün'

TESK Başkanı Palandöken, taksimetre güncelleme bedelinin düşürülmesini istedi. 

Palandöken, yazılı açıklamasında, söz konusu ücretin taksici esnafını zorladığını savundu.
Son iki yılda akaryakıt fiyatlarındaki artış nedeniyle taksici esnafın yılda 3-4 kez taksimetre güncellemesi yaptırdığına dikkati çeken Palandöken, "Yetkili servisler tarafından yapılan bu güncelleme işlemlerinin bedeli 750 ile bin 500 lira arasında değişiyor. Akaryakıttaki değişime bağlı zorunlu yapılan ve kısa zamanlı bir uygulama olan bu hizmetin bedeli düşürülmeli" ifadesini kullandı.

''KAZANDIĞI PARA YETKİLİ SERVİSE GİDİYOR''
Palandöken, ülkenin her yerindeki yolcu portföyünün aynı olmadığını vurgulayarak, özellikle Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyükşehirler dışında, yolcu sayısı az olan yerlerde taksimetre güncelleme bedeli yüzünden taksicinin kazanacağı paranın yetkili servislere gittiğini öne sürdü.

''AYARLAMA YETKİSİ İLGİLİ KURULUŞLARA VERİLSİN''
Konuyla ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile gerekli yazışmalarının yapıldığını aktaran Palandöken, "Taksimetre ayarlama yetkisi ilgili kuruluşlara verilirse mağduriyet ortadan kalkar" ifadesini kullandı.

YORUM EKLE

banner80

banner84

banner75