‘Sondajlar devam edecek’

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, enerji alanında yapılanlara ilişkin detayları açıkladı. Dönmez, iki gemiyle petrol ve doğal gaz sondajlarının devam edeceğini söyledi.

‘Sondajlar devam edecek’

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, kömür üretimine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Yeni ruhsat alanlarıyla kömür üretimini artırmayı hedeflediklerini söyleyen Dönmez, petrol ve doğal gaz alanında da Ekim ayında ilk sondajın başladığını belirtti.

APara'da açıklamalarda bulunan Dönmez, "Geçtiğimiz ekim ayında ilk sondajımızı Antalya açıklarında başlattık, 5 bin 500 metreler ile hedef noktasına varmak üzereyiz. Akdeniz'de ve Karadeniz'de her iki gemimizle petrol ve doğal gaz sondajlarımıza devam edeceğiz" dedi.

YENİLENEBİLİR ENERJİ

Dönmez, yenilenebilir enerji yatırım ekipmanlarında yüzde 60-70 oranında yerlilik oranının görüleceğini söyledi. Lisanssız enerji üretimine başvuranların sayısının 7 bin civarında olduğunu ve lisanssız enerji üretiminde tüketim odaklı yeni bir sistemin olacağını Bakan Dönmez sözlerine ekledi.

YORUM EKLE

banner69

banner75