Pevrul Kavlak: Ölümüne mücadele ettik kazandık

Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, “Ölümüne çalıştık, kazanacağız demiştik. Ama şimdi yeni şeyler söylemek lazım. Şimdi hep beraber, avazımız çıktığı kadar bağırabiliriz. Ölümüne mücadele ettik, kazandık.” dedi.

Pevrul Kavlak: Ölümüne mücadele ettik kazandık

Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, Gebze Dilovası Şubesi Olağan Genel Kurulu açış konuşmasını yaptı. 12 Ocak’ta imzalanan MESS Grup Toplu İş Sözleşmesi sonrasında sendika üyeleri ile bir araya gelen Kavlak, “Demiştik ki, ölümüne çalıştık, kazanacağız. Bu, ne içi boş bir söz ne de öylesine söylenmiş, ortaya atılmış bir slogandı. Bu cümle, bizim inancımızın, beraberliğimizden doğan gücün, ellerimizde biriken acıların, alnımızda yazan yazının, hatta tüm emekçilere dayatılmış, kurgulanmış bir senaryoya karşı direnen hayatımızın tek cümlelik özetiydi. Yola bu cümleyle çıktık, yolda bu cümleyle yürüdük, bu cümleyle merhaba dedik, bu cümleyle işbaşı yaptık. Akşam, bu cümleyle uyuduk, sabah, bu cümleyle uyandık. Şimdi yeni bir günün sabahında, yeni bir sürecin başlangıcındayız. Kazanılmış bir zaferden sonra evine dönen bir asker gibi, yorgun ama mutlu, yorgun ama gururlu, yorgun ama çok özlemiş olarak, yine bir aradayız. Artık, yola çıkarken kurduğumuz cümleyi gönül rahatlığıyla değiştirebiliriz. Evet, ölümüne çalıştık, kazanacağız demiştik. Ama şimdi yeni şeyler söylemek lazım. Şimdi hep beraber, avazımız çıktığı kadar bağırabiliriz. Ölümüne mücadele ettik, kazandık” dedi.

Sözleşme sürecine ve sözleşmeye dair bilgi veren Kavlak, “Türk Metal Sendikası, üyeleri için en iyi sözleşmeleri imzalayan sendikadır. Bunu bir kez daha kanıtladık. Yine büyük bir başarı elde ettik. Bu yalnızca bizim değil, bize inanan, güvenen, her koşulda destek olan, güç veren siz değerli üyelerimizin başarısıdır. Ama hiçbir şey bitmedi. Yeni ve her geçen gün zorlaşan, başka bir sürecin başlangıcındayız. Evet, biz işimizin başına döneceğiz ama ekonomiyi, ülkemizi, dünyayı da yakından izlemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Bundan sonraki mücadelenin örgütsüz ne kadar metal işçisi varsa, onları örgütlemek olduğunu vurgulayan Pevrul Kavlak, Genel Kurul salonundan Çerkezköy’deki Aksa Jeneratör işçilerine seslendi: “Bekleyin kardeşlerim, Türk Metal geliyor. Bundan sonra ezilmek yok. Sömürülmek yok.”

YORUM EKLE

banner80

banner75