MÜSİAD işleri geliştiriyor

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi, MÜSİAD Hollanda Şubesi üyelerini ağırladı. Ağırlık olarak bilişim, sağlık, gıda ve turizm sektöründe faaliyet gösteren iş insanlarının bir araya geldiği toplantıda, üyeler, ticari bağlarını daha da güçlendirme adına görüşmeler yaptı.

MÜSİAD işleri geliştiriyor

Sadece Türkiye’de değil dünyanın 95 farklı ülkesinde örgütlenerek faaliyetlerine devam eden MÜSİAD’ın şubeleri, üyeleri arasındaki ticareti geliştirme adına da bir araya gelmeyi sürdürüyor. Bu kapsamda MÜSİAD Bursa Şubesi, MÜSİAD Hollanda Şubesi’ni ağırladı.

MÜSİAD Dernek Merkezi’nde gerçekleşen ve iki şubenin üyelerinin katıldığı toplantıya sağlık sebebiyle iştirak edemeyen Başkan Nihat Alpay, video yöntemiyle katılarak kısa bir selamlama konuşması yaptı. MÜSİAD Bursa Şube Başkanı Nihat Alpay, “MÜSİAD olarak yurt içi ve yurt dışında büyük bir aileyiz. Geçtiğimiz hafta 25. Uluslararası İş Forumu nedeniyle 600 kişilik kalabalık bir iş insanı heyetiyle Bakü’deydik. Bunun ardından sizlerin ziyareti çok anlamlı oldu. Bu etkinlikler, yurt içi ve yurt dışı şubelerimizdeki üyeler arasındaki iş geliştirme misyonumuza örnek oluşturan faaliyetler. Üyelerimiz arasındaki ticari bağların güçlendirilmesine katkı sağlama adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

“Faaliyetimizin olmadığı sektör yok”

Toplantıda yer alan MÜSİAD Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Alparslan Şenocak da, “Bu toplantılar tanışmanın yanı sıra işlerimizi geliştirme anlamında da bize büyük fayda sağlıyor. Ana sektörlerimiz makine, tekstil, inşaat, turizm, gıda olmakla birlikte bünyemizde pek çok farklı sektörde faaliyet gösteren iş insanları mevcut. Neredeyse faaliyetimizin olmadığı sektör yok gibi. Bizler pek çok alanda şehrimize ve ülke ekonomimize katkı koymaya gayret ediyoruz” diye konuştu.

“Bursa’yı yakından takip ediyoruz”

MÜSİAD Hollanda Şube Başkanı Ümit Akbulut ise örnek misafirperverliği için Bursa Şube’ye teşekkür ederken, “Bursa ile iş yapan pek çok üyemiz mevcut. Türkiye ekonomisine büyük katkılar koyan Bursa’yı yakından takip ediyoruz. Hollanda da Avrupa ülkeleri içerisinde farklı alanlarda, özellikle de tarım konusunda öne çıkan bir ülke. Birinci nesil daha çok oraya tutunmaya çalıştı, sonraki nesil ticaret yapmaya başladı, yeni nesil ise marka oluşturma ve değerli kurumlarda yönetici olma sürecinde. Bunları kendi gelenek ve göreneklerimizden uzaklaşmadan yapmayı önemsiyoruz” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından B2B görüşmelere geçildi. Yanı sıra tarım ve gıda sektöründe faaliyet gösteren MÜSİAD üyeleri, salonda sergilediği ürünlerle ilgili MÜSİAD Hollanda Şube üyesi iş insanlarını bilgilendirdi.

YORUM EKLE

banner75