MÜSİAD Bursa’dan ihtiyaç sahiplerine yardım eli

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) yönetimi ihtiyaç sahiplerine ulaşmayı sürdürüyor.

MÜSİAD Bursa’dan ihtiyaç sahiplerine yardım eli

Sadece ramazan ayında değil ihtiyacı olan herkese her an ayni ve nakdi yardımlarda bulunma kültürünü sürdüren ve birçok alanda yardımlaşma projelerini hayata geçiren MÜSİAD Bursa Şubesi, birlik beraberliğin ve paylaşmanın en üst düzeyde olduğu ramazan ayında da yardım çalışmalarına devam ediyor.

MÜSİAD Bursa Şubesi üyelerinin bağışlarıyla oluşturulan erzak kolileri, kurumsal yardım kuruluşları aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Organize edilen programa MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Nihat Alpay ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Daha önce ‘Zimem Defteri’ uygulamasıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştıklarını dile getiren ve hayır çalışmalarının devam ettiğinin altını çizen Başkan Nihat Alpay, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede şöyle konuştu:

“Pandemi döneminde başladığımız geleneksel hayır çalışmalarımıza mübarek ramazanda da devam ediyoruz. Üyelerimizden topladığımız zekatları ihtiyaç sahiplerine çeşitli kanallarla ulaştırıyoruz. Bunların başında da zimem defteri uygulaması var. Geçen hafta zimem defteri uygulamamızı yaptık. Zekatların önemli bir kısmını da erzak kolisi dağıtımı şeklinde gerçekleştiriyoruz. Verirken ise kurumsal yardım kuruluşlarını tercih ediyoruz. Böylelikle bağışçılarımız ve ihtiyaç sahipleri arasında bir köprü kurmaya çalışıyoruz. Ramazan ayının ruhuna uygun olduğunu düşünüyorum. Yardım yapanlardan Allah razı olsun.”

YORUM EKLE

banner75