Memur ve emekliler ne kadar zam alacak?

TÜİK enflasyon verilerini açıkladı, açıklanan verilere göre memur ve emeklilere yüzde 24,71 SGK emeklilerine de yüzde 31,71 zam imkanı doğdu.

Memur ve emekliler ne kadar zam alacak?

NTV’de yer alan habere göre, Nisan ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla memur, memur emeklisi ve SGK emeklileri için şimdiden zam imkanı doğdu.

TÜFE nisanda yüzde 7,25 arttı, yıllık bazda yüzde 69,97’ye yükseldi. Dört aylık enflasyon yüzde 31,71 olarak gerçekleşti.

Memur ve memur emeklileri yılda iki kez maaşlarını zamlı alıyor. Zam oranları toplu sözleşmeye göre önceden belirleniyor ve geçmiş 6 aylık enflasyondan kaynaklı fark oluşursa maaş zammına yansıyor.

Memur ve memur emeklisi temmuzda yüzde 7 toplu sözleşme zammı alacak. Dört aylık enflasyon baz alındığında memur ve memur emeklileri için şimdiden yüzde 24,71’lik enflasyon farkı imkanı doğdu. Mayıs ve haziran aylarındaki enflasyon verisiyle zam farkında son rakam netleşecek.

SGK EMEKLİSİNE YÜZDE 31,71 ZAM

SGK emeklileri de aylıklarına 6 aylık enflasyon kadar zam alıyor. Dört ay itibariyle bu rakam şimdiden yüzde 31,71’i buldu. Emeklilerin alacağı zam oranı temmuz ayında netleşecek.

YORUM EKLE

banner75