Kuzey Yıldızı Rotary Kulübü’nden meslek ödülü

Kuzey Yıldızı Rotary Kulübü Meslek Ödülünü Duyusal Analiz Uzmanı Yeşim Bayraktar'a verdi. Kulüp, düzenlediği bir başka törenle de yeni üyelere rozetlerini taktı.

Kuzey Yıldızı Rotary Kulübü’nden meslek ödülü

amaçlarından biri, topluma yararlı tüm iş ve mesleklerin değerinin takdir edilmesi olan Rotary Kulüpleri her yıl verdikleri meslek ödülleri ile toplumun değişik kesimlerinden farklı iş ve mesleklerin temsilcilerini onurlandırıyor. Pandemi dönemi sonrası çalışmalarına hız veren Kuzey Yıldızı Rotary Kulübü de Ayvalık Ticaret Odası Duyusal Analiz Laboratuvarı Sorumlusu ve Duyusal Analiz Uzmanı Yeşim Bayraktar'ı meslek ödülüne layık gördü. 2440. Bölge Federasyonu 2021-2022 Dönem Başkanı Nedim Atilla, gelecek dönem Başkanı Serdar Durusüt, 3. Gruplardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Nazan Yücetaş Boran ile üyelerin ve eşlerin katıldığı törende ödülünü alan Yeşim Bayraktar, çalışmalarına verilen değer için teşekkür etti. Bayraktar, duyusal analizin gıdaların işitme, dokunma, koklama ve görme duyuları ile algılanan karakteristiklerini hissetmek, ölçmek, analiz etmek ve yorumlamak için kullanılan bir yöntem olduğunu vurguladı. Zeytinyağında duyusal analiz ise natürel zeytinyağının koku ve tat duyuları ile analiz edilmesi olarak tanımlanıyor. Kuzey Yıldızı Rotary Kulübü Dönem Başkanı Murat Girginer törende yaptığı konuşmada, böylesine özel bir meslek dalında inanılmaz emek harcayarak kendini yetiştiren, alanında uzmanlaştığı gibi yeni meslek adaylarını yetiştirmek için de emek harcayan, çalıştığı laboratuvarın gelişmesine katkı sağlayan Yeşim Bayraktar’a ödül vermekten duydukları mutluluğu dile getirdi.

Bursa Kuzey Yıldızı Rotary Kulübü bir başka tören ile yeni üye alımını gerçekleştirdi. Okan Sami Nahit’in üye olduğu törende konuşan Kuzey Yıldızı Rotary Kulübü Dönem Başkanı Murat Girginer “Uluslararası Rotary Başkanı Shekhar Mehta’nın dikkat çektiği en önemli nokta Rotary Kulüplerinde üye sayılarının artmasıydı. Dönem Guvernörümüz Nedim Atilla ise yine Rotaryenlere seslendiği her fırsatta yeni üyelerin önemine vurgu yapmakta. Kendinden önce topluma hizmet ilkesi ile çıktığımız bu yolda Kuzey Yıldızı Rotary Kulübü olarak aramıza yeni katılan arkadaşımıza ailemize hoş geldiniz derken toplum yararına yapacakları çalışmalarda kendilerine başarılar dilerim” dedi. Yoğun katılımı ile gerçekleşen törende yeni üye Okan Sami Nahit’e rozetlerini Federasyon Başkanı Nedim Atilla, ve Gelecek Dönem Federasyon Başkanı Serdar Durusüt taktı.

YORUM EKLE

banner75