Kargo çalışanına ek zam

Tüm Taşıma İşçileri Sendikası (TÜMTİS), yıl başında yapılan toplu iş sözleşmelerine ek olarak yapılan protokollerle UPS, Aras Kargo ve DHL Lojistik'te yaklaşık yüzde 30 ek zam alınarak, asgari ücret ile aradaki farkın korunduğunu duyurdu.

Kargo çalışanına ek zam

Ekonomik koşullar ve hızlanan enflasyon nedeniyle gerileyen alım gücünde iyileştirme sağlanan iş yerlerine bazı kargo şirketleri de katıldı.

Tüm Taşıma İşçileri Sendikası (TÜMTİS), sendikanın örgütlü olduğu işyerlerinde ek ücret artışları sağlandığını duyurdu.

Sendikadan yapılan açıklamada, ücretlerde yaşanan erimenin ve kayıpların önüne geçmek için bir süreden beri işverenlerle müzakereler yürütüldüğü ve yapılan görüşmeler sonucunda olumlu sonuçlar elde edildiği belirtilerek, "Yapılan görüşmeler neticesinde imzalanan protokoller ile üyelerimizin ücretlerinin yüzde 30 oranında artırılması kararlaştırılmıştır" denildi.

Yapılan anlaşmaya göre, UPS Kargo ve Aras Kargo’da asgari ücret artışı oranında ücret zammı sağlanırken DHL Lojistik’te ek zamla asgari ücret ile aradaki fark korundu.

Açıklamada, İstanbul, Adana, Mersin ambarlarında da yüzde 25 ila 44 arasında değişen oranlarda ücret artışı sağlandığı belirtildi.

YORUM EKLE

banner80

banner84

banner75