Hane başına 450 ile 600 TL arasında destek

Devlet tarafından ihtiyaç sahibi aileler için yapılacak yardım programıyla ilgili başvurular e-Devlet ekranı üzerinden alınmaya devam ederken “Aile Destek Programı ödemeleri ne zaman yatacak, başvuru nasıl yapılır, sonuçları ne zaman açıklanacak?” şeklindeki sorulara da yanıt arıyor. Yapılan duyuruya göre; 450 TL ve 600 TL aralığında yardım yapılacağı kaydedilmişti. İlk ödemelerin Temmuz ayında yapılacağı duyurulmuştu. Peki, Aile Destek Programı ödemeleri ne zaman yatacak, başvuru nasıl yapılır, sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar...

Hane başına 450 ile 600 TL arasında destek

Aile Destek Programı başvuruları e-Devlet aracılığı ile alınıyor. Hiçbir sosyal yardım desteğinden faydalanmayan vatandaşlara devlet tarafından sağlanacak olan bu yardımla ilgili şartlar, tarihler ve diğer tüm detaylar geçtiğimiz aylarda netleşmişti. Konuyla ilgili olarak "Aile Destek Programı ödemeleri ne zaman yatacak, başvuru nasıl yapılır, sonuçları ne zaman açıklanacak?" soruları Temmuz ayıyla beraber gündeme taşındı. İşte Aile Destek Programı ödeme tarihleri ve başvuru sonuçları gibi merak edilen tüm bu detaylar...

Türkiye Aile Destek Programı'nın detayları belli oldu. Devletin verdiği aile desteği ile ilgili merak edilen soruların yanıtları şöyle:

DESTEKTEN KİMLER FAYDALANACAK?

İhtiyaç sahibi herkes destekten yaralanacak. Mevcutta sosyal destek yardımı alanlar da destekten faydalanacak.

BAŞVURULAR NEREDEN YAPILACAK?

Başvurular e devlet üzerinden alınacak. E-devlet kullanmayan vatandaşlar Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına(SYDV) ya da bakanlığın herhangi bir kurumuna giderek başvurusunu yapabilecek.

DESTEK KAÇ KEZ VERİLECEK?

Destek 12 ay boyunca düzenli olarak verilecek.

DESTEK MİKTARI NE KADAR?

Hane başına 450 lira ile 600 lira arasında destek verilecek. Hanelerin gelir düzeyine göre yıllık 5 bin 400 lira ila 7 bin 200 lira arasında destek verilmiş olacak.

YORUM EKLE

banner80

banner75