Gram altın ne kadar oldu?

Gram altın fiyatları 658.9 lira ile tarihi yüksek seviyeye ulaştı. Merkez Bankası'nın bugün saat 14:00'te vereceği faiz kararı merakla beklenirken altın fiyatları rekor kırdı. Döviz kurlarındaki oynaklık nedeniyle de altın fiyatları yükseliyor. Altın fiyatları tarihi rekorlarına bir yenisini daha ekledi. İşte detaylar...

Gram altın ne kadar oldu?

Altın fiyatları 18 Kasım Perşembe...Altın fiyatları tarihi rekorlarına bir yenisini daha ekledi. Gram altın 658.9 liraya kadar yükseldi.

Küresel piyasalarda enflasyon endişesi, ABD'nin faiz artırıp artırmayacağı belirsizliği, yurt içinde ise Merkez Bankası'nın bugün saat 14:00'te vereceği faiz kararı büyük merakla beklenirken Altın fiyatları gece yarısı rekor kırdı.

ALTIN FİYATLARI DÖVİZ ETKİSİYLE REKOR KIRIYOR

Fed'in tahvil alımlarını azaltıp, faiz artırma hamlesi gerçekleştirmesi beklenirken küresel çapta enflasyon sorununun olması nedeniyle altına olan talep artıyor. İç piyasada döviz kurlarındaki oynaklık nedeniyle de altın fiyatları rekor kırmaya devam ediyor.

Ons altın yatay seyirle yaklaşık 5 ayın zirvesinden işlem görüyor. Güne 1866 dolardan başlayan ons altın gün içinde en düşük 1864 dolar, en yüksek 1871 dolar seviyesine ulaştı. Saat 06:43 itibarıyla ons altın 1865 dolardan işlem görüyor.

GRAM ALTIN FİYATLARI EN YÜKSEK SEVİYEDE

Gram Altın fiyatları güçlü performans göstererek yatırımcısına kazandırdı. Gram altın 658.9 lira ile tarihi yüksek seviyeye ulaştı. Güne 637.5 liradan başlayan gram altın en düşük 636.7 lira, en yüksek de 658.9 lira seviyesini gördü. Saat 06:43 itibarıyla gram altın yüzde 2.5 civarında primle 653.3 liradan alıcı buluyor.

MERKEZ BANKASI'NDAN FAİZ İÇİN NE BEKLENİYOR?

Uzmanlar Merkez Bankası'nın yine faiz indirimi yapmasını bekliyor. Piyasa genelinde 100 baz puanlık indirim beklentisi var.

YORUM EKLE

banner75