Furkan Ofset’ten 5 kıtada 51 ülkeye ihracat…

Bu yıl kuruluşunun 36. yılına ulaşan Furkan Ofset, 5 kıtada 51 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Bünyesindeki 3 ayrı şirkette 100 çalışan istihdam ettiklerin söyleyen Furkan Ofset’in sahibi Murat Eryağan, “Ürettiğimiz katma değerle sektörümüzün lokomotifi durumunda olmak bizler için memnuniyet verici bir durum” dedi.

Furkan Ofset’ten 5 kıtada 51 ülkeye ihracat…

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi Başkanı Nihat Alpay ve Yönetim Kurulu Üyelerinin ziyaretinde sektörle ilgili değerlendirmelerde bulunan Furkan Ofset sahibi Murat Eryağan, “Ambalaj sektörü dünyada ve Türkiye’de gelişerek büyüyor. Sektörün büyümesi Türkiye’de yüzde 7, dünyada bazı ülkelerde ise yüzde 22’lere kadar çıkıyor. Ambalaj sektörü çok geniş bir alanı kapsıyor ve neredeyse her sektör ile bağlantılı. Biz ambalaj sektöründen pay alıyoruz ve ticari matbaacılıktaki kayıpları ambalaj sektörü ile kapatıyoruz” şeklinde konuştu.

Ziyarette Furkan Ofset’in başarılı çalışmaları nedeniyle Murat Eryağan’ı tebrik eden MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Nihat Alpay da, “Üyelerimizin başarılarıyla mutlu oluyoruz. Murat Eryağan arkadaşımız da MUSİAD Bursa Şubesi’nin önceki dönem yönetim kurullarında birlikte çalıştığımız bir arkadaşımız ve ziyaret ettik. Ayrıca, MÜSİAD’ın borç sandığı olarak tanımladığımız Karz-ı Hasen derneğimizin Bursa’daki ilk üyesi olması münasebetiyle Genel Merkezimizden gönderilen plaketi kendisine takdim ettik. Bize her zaman katkıları olmaktadır. Çalışmaları hakkında da malumatlar aldık” dedi.

MÜSİAD Heyetine, çalışmaları ve matbaa sektörü hakkında bilgi veren Furkan Ofset’in sahibi Murat Eryağan şunları söyledi:

“Furkan Ofset 1986 yılından kurulmuş olup 36 yıldır faaliyetlerine devam etmektedir. Bünyemizde ticari matbaacılık ve ambalaj işleri yapan Furkan Ofset ile birlikte 2 şirket daha bulunmaktadır. Furkan Ofset olarak Türkiye’de endüstriyel anlamda iş yapan bütün sektörlere hizmet verebiliyoruz, dolayısıyla müşteri gamımız çok çeşitli. Bunun dışında az adetli işleri ürettiğimiz dijital baskı yapan bir firmamız ile kağıda ve promosyon ürünlerine baskının yanı sıra kumaşa da transfer baskı yapabildiğimiz üçüncü firmamız bulunuyor.”

Furkan Ofset Dünyaca ünlü futbol kulüplerinin de tercihi

“5 kıtada 51 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Sektörümüzde ilk ihracat yapan firma durumundayız” diyen Furkan Ofset’in sahibi Murat Eryağan, “İngiltere Premier Lig kulüplerinden Liverpool’dan Manchester City’ye kadar ve daha pek çok şampiyonlar ligi takımlarının store mağazalarında sattıkları tekstil ürünlerinin kutu ve ambalajlarını, etiketleri ile aylık dergilerini biz hazırlıyoruz. Bu da bizim adımıza marka değeri sağlaması yönüyle önemli bir çalışmamız. İhracatta Dubai’den Fransa’ya ve Avustralya’ya kadar hemen hemen tüm sektörlerde müşterilerimiz bulunuyor. İsveç’in en ünlü yayınevinin kitaplarını basıyoruz. 3 şirketimizde toplam 100 çalışanımız var. Teknolojimizi sürekli yeniliyoruz ama sektörümüzün en önemli problemi ise yetişmiş işgücü bulmakta sıkıntı yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

banner69