EYT’de son durum ne?

Bir süredir emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili son dakika gelişmelerini yakından takip eden EYT’liler süreçteki son durumu araştırmayı sürdürüyor.

EYT’de son durum ne?

EYT’de son durum yasanın çıkmasını bekleyen binlerce EYT’li tarafından merak konusu oldu. Emeklilikte yaş şartına takılanlar ile ilgili önemli açıklamalar ise hükumet kanadından gelmişti. İşte peş peşe yapılan EYT açıklamaları ve süreçteki son durum…

EYT BÜTÇEDE VAR MI?

T.C. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal, emeklilikte yaşa takılanlar için bütçeden kaynak ayrılıp ayrılmadığına dair bir soru üzerine "2020 yılı bütçesi yapılırken mevcut belirlenmiş Kalkınma Planı, Yeni Ekonomi Programı ve mevzuatta tanımlanmış görevler kapsamında giderler oluşturuldu. Dolayısıyla mevzuatta öngörülmeyen herhangi bir konuda bütçeden yeni bir kaynak öngörülmedi." ifadelerini kullanmıştı.

“EYT ÇIKAR MI? SORUSUNU YANITLADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fenerbahçe Spor Kulübü Ekim ayı Olağan Divan Kurulu Toplantısı'na katılmadan önce, Faruk Ilgaz Tesisleri önünde bir süre vatandaşlarla sohbet etti. Burada bulunan bir kadın Erdoğan'a seslenerek, “Cumhurbaşkanım EYT çıkar mı?" dedi. Erdoğan, “Yani 40 yaşında emekli mi olalım, 40 yaşında, 50 yaşında emeklilik mi olur" yanıtını verdi. Bunun üzerine kadının, “Sağlığımız bozuluyor nasıl yapacağız?" demesi üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sağlığı bozuk olanlar zaten primlerini her şeyini ödemişse, erken emeklilik noktasında zaten emekli olur" yanıtını verdi. 

YORUM EKLE