Ermaksan geleceğin mühendislerini ağırladı

'Yenilikçi teknolojiler' sloganıyla, Endüstri 4.0'a uygun akıllı ve ileri teknoloji çözümler geliştiren Ermaksan, ülkemizdeki eğitim-öğretim kurumlarıyla kurduğu güçlü ilişkilerini sürdürmeye devam ediyor.

Ermaksan geleceğin mühendislerini ağırladı

Ermaksan bu kapsamda, Dokuz Eylül Üniversitesi MYO Mekatronik Bölümü öğrencilerini Bursa'daki üretim tesislerinde misafir etti. 29 kişinin katılımıyla Ermaksan'ı ziyaret eden öğrenciler, şirketin ayrı ayrı fabrikalarındaki üretim proseslerini gözlemledi.

Ziyarette öğrenciler, Türkiye'nin yüzde yüz yerli ve milli ilk lazer çipini, ilk lazer ışın kaynağını ve ilk 3D eklemeli imalat makinesini üretip dünyanın dört bir yanına ulaştıran Ermaksan'ın güncel teknolojik çalışmalarını inceleme şansı buldu.

Son derece faydalı geçen ziyarette öğrenciler, Ermaksan'ın Optoelektronik AR-GE Merkezi'ni de yakından incelerken, aynı zamanda iş dünyasında kendilerini bekleyen süreçlerle ilgili de yetkililerden bilgi aldı.

Düzenlenen ziyareti, Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Meslek Yüksekokulu Mekatronik Programı Öğretim Görevlisi Hakan Çelik organize etti.

YORUM EKLE

banner69

banner75