Erdoğan’dan Bursa’ya önemli müjdeler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gökdere Meydanı’nda düzenlediği mitingte Bursa’ya yönelik müjdelerini sıraladı.

Erdoğan’dan Bursa’ya önemli müjdeler

İşte Erdoğan’ın Bursa müjdeleri…

“Ben bu Bursa'ya aşık oldum. Tanıdım tanıyalı sevdim aşık oldum. Bursa ile birlikte yürüdük hep bu yolda... Biz Bursa'yı sadece sevmekle kalmadık. Aynı zamanda hizmet ettik. Son 16 yılda Bursa'ya ne kadar yatırım yaptık biliyor musunuz? Bunları bilmeyenlere anlatın... 50 kat trilyon yatırım yaptık.

ULUDAĞ’A ALAN YÖNETİMİ BAŞKANLIĞI

Bursa'ya kaçak göçek mimarı yakışmaz. Bursa'nın mimarisinde yatay mimarı var. Bir diğer müjdem Uludağ ile ilgili olacak. Yetki karmaşası yüzünden hizmetleri etkin götüremediğimiz bir bölgemiz burası. Daha verimli hale getirmek, daha verimli hizmek vermek için Uludağ Alan Yönetim Başkanlığı'nı kuruyoruz. Böylece Uludağ'ın 12 ay boyunca turizme kazandırılmasını sağlayacağız.

TABAKHANELER TERMAL TURİZM BÖLGESİ

Eski tabakhane bölgesini de termal turizm bölgesi yapıyoruz. Bursa'ya yılda bir milyar TL'lik katkıda bulunmasını bekliyoruz.

HIZLI TREN DEVAM EDİYOR

İstanbul-İzmir Otoyolu aynı zamanda bir Bursa Otoyolu. İstanbul-Bursa arasını 1 saate düşürecek projeyi bu yıl içinde bitiriyoruz. Hızlı tren projesinin yapımı devam ediyor.

METRO MÜJDESİ

Bursa’nın şehir içi ulaşım konusu var. Yıldırım – Osmangazi metrosunun kent meydanı terminal bölümünün bir türlü bitirilemediğini biliyorum. Bir an önce bitirilmesi için ne gerekiyorsa yapılmasının bizzat takipçisi olacağım.
Nilüfer-Gürsu metrosunun bitmesi için de gerekirse farklı formülleri devreye sokacağız. Dağ yolunun ilk etap ihalesini yaptık çalışmalar sürüyor. Bu yol bittiğinde dağ ilçeleriyle ulaiım daha hızlı ve konforlu hale gelecek.

TANZİM SATIŞ BAŞLIYOR

Bursa'da bugün 3 yerde tanzim satış noktası faaliyete geçiyor. Yakında bu 10 rakamına ulaşacak. Bakliyat temizlik ürünleri için de aynı uygulamaya geçiyoruz.

KENTSEL DÖNÜŞÜMDEKİ SORUNLAR ÇÖZÜLECEK

İmar Barışı kapsamında Bursa'da 87 bin 936 müracaat yapıldı. Kentsel dönüşümdeki aksaklıkları çözeceğiz. Yaklaşık 20 bin vatandaşımızı etkileyen sıkıntıların hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeden çözüme kavuşturacağız.

TEKNOSAB'I KURUYORUZ

Bursa'da 20 baraj ve 15 gölet inşaa ettik. 9 baraj ve 2 göletin ise yapım çalışmaları devam ediyor. Gemlik Körfezi'ndeki yerleşim yerlerine içme kullanma ve sanayii suyu temin edeceğiz.

Bursalı iş adamalarımıza 42 kat trilyon tutarında yatırım teşviki verdik. Biz üretiyoruz, çalışıyoruz.

Milli teknoloji hamlemize uygun şekilde Bursa'da teknoloji sanayi bölgesi Teknosab'ı kuruyoruz. Buraya 2 milyar tutarında yatırım yapıldı."

YORUM EKLE

banner69

banner75