Dünyada yataklar Elektroteks’in makinalarıyla üretiliyor

Yatak üretim hattı, kapitone, paketleme makineleri, yatak tutkal hattı, bordür makineleri ile ihtiyaçlara yönelik özel makine üretimleri yapan ve beş kıtada 130’a yakın ülkeye ihracat gerçekleştiren Elektroteks, 10 Mayıs-28 Haziran tarihleri arasında Hindistan’dan Meksika’ya kadar beş ülkede katılacağı uluslararası fuarlarda ürünlerini sergileyecek.

Dünyada yataklar Elektroteks’in makinalarıyla üretiliyor

Kayapa ve Görükle sanayi bölgelerinde bulunan fabrikalarında üretim gerçekleştiren Elektroteks’in Yönetim Kurulu Başkanı Osman Güler, “Firma olarak kendi alanımızda dünya markası olduk ama dünyayı da iyi takip etmek gerekiyor. Bu anlamda biz de yurtdışı fuar katılımlarına önem veriyoruz ve bir buçuk ayda beş uluslararası fuara iştirak edeceğiz” dedi.

KOLOMBİYA’DAN HİNDİSTAN’A KADAR BEŞ FUAR

10-13 Mayıs’ta Kolombiya’daki Interzum Bogota, 24-26 Mayıs’ta Meksika’daki Utech Las Amerıcas, 2-5 Haziran’da Hindistan’daki Mattress Tech Expo Banglor, 7-9 Haziran’da Birleşik Arap Emirlikleri’deki Sleep Expo Middle East Dubai ve 28-30 Haziran’da ABD’deki Foam Expo North America fuarlarına iştirak edeceklerini belirten Elektroteks Yönetim Kurulu Başkanı Osman Güler, “Sektörümüzde dünyanın en önemli üreticilerinden birisi olmamız nedeniyle bu fuarlara katılmama gibi bir durumumuz olmuyor. Ayrıca tüm fuarlarda yeni firmalarla tanışmamızın yanı sıra mevcut müşterilerimiz ile de bir araya gelme fırsatımız oluyor” şeklinde konuştu.

2022 yılında 40 milyon dolar ihracat yapmayı hedeflediklerini de sözlerine ekleyen Güler açıklamasının devamında şunları söyledi:

“Bu senenin ilk çeyreğinde 8 milyon doların üzerinde ihracat gerçekleştirdik ve geçen senenin aynı dönemine göre ihracatımız yüzde 60 oranında artmış durumda. Bu performansı yılın bütününe yaymak ve 2022 yılındaki 40 milyon dolarlık ihracat hedefimize ulaşmak için çalışmalarımızı yoğun olarak sürdürüyoruz. Uluslararası fuarlara katılıyor olmak da bu anlamda faydalı oluyor.”

YORUM EKLE

banner75