Dogecoin’de sert yükseliş

Kripto para birimleri arasında oldukça popüler olan Dogecoin yeni rekorlar kırmaya devam ediyor. Bu akşam NBC’de yayımlanacak olan Elon Musk’ın SNL programında Dogecoin’e ilişkin açıklamalar yapması bekleniyor. Beklentiler dahilinde Dogecoin 0.739 dolara kadar yükseldi.

Dogecoin’de sert yükseliş

Milyonlarca kişinin parasını yatırdığı, son zamanların popüler kripto parası Dogecoin için 8 Mayıs 2021 büyük önem arz ediyor.

Milyarder iş adamı Elon Musk’ın TSİ 18:30’da NBC ekranlarında Saturday Night Live programında Dogecoin’e ilişkin açıklama yapması ile birlikte birçok kişi Dogecoin’in 1 dolara ulaşacağını iddia ediyor.

BİR GÜNDE YÜZDE 10 YÜKSELDİ

Dogecoin 8 Mayıs günü dolar bazında yüzde 10, Türk Lirası bazında da yüzde 25 oranında yükseliş kaydetti.

DOGECOİN HİKAYESİ NASIL BAŞLADI?

Milyarder iş adamı Elon Musk’ın tweetleriyle desteklediği kripto para Dogecoin yükselişini sürdürüyor.

2013 yılında iki kafadarın projesi olarak piyasaya sunulan Dogecoin bugün 15 milyar doları aşkın işlem hacmiyle birçok şirketten daha güçlü duruma geldi.

ELON MUSK’IN İLGİSİ NEREDEN GELİYOR?

Hürriyet'te yer alan habere göre 1 Nisan 2019 Dünya Şaka Günü’nde Dogecoin’in Twitter hesabından anket açıldı.

Anketin konusu CEO seçilmesiydi. Tweet’te “Endişelerinizi dinledik ve Dogecoin'in bir CEO'ya ihtiyacı olduğuna karar verdik.

Bir yandan ana değerlerimizi korurken diğer yandan bizi geleceğe taşıyacak bir isim…" yazıyor ve CEO adayları olarak Vitalik Buterin, Charlie Lee, Elon Musk ve Marshall Hayner bulunuyordu.

Elon Musk yüzde 54.4 oyla CEO seçildi ve Musk bir günlüğüne Twitter’daki bilgilerine “Dogecoin CEO’su” unvanını eklemiş, ertesi gün bu değişikliği kaldırmıştı.

YORUM EKLE

banner69