Cumhurbaşkanı Erdoğan: Stok yapılan depoları basacağız

Beştepe'deki 48. Muhtar Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bundan sonra stokların yapıldığı bütün depoları basacağız. Kimse benim vatandaşıma pahalı ürün satma hakkına sahip değil" uyarısında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Stok yapılan depoları basacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu mesajları verdi:

Bizdeki muhalefetin bir başka kötü özelliği de fırsatçılığıdır. Ekonomi yeniden toparlanmaya başlayınca meseleyi başka tarafa çekmeye başladılar.

Neymiş 'Türkiye buğday ithal ediyormuş' Dürüst ol! Türkiye yılda 21 milyon ton buğday üreten 19 milyon ton buğday tüketen bir ülke... Bizim ürettiğiniz buğday, tükettiğimizi rahatlıkla karşılıuyor.

Buğday sıkıntımız yok. Buna rağmen buğday ithal ediyoruz çünkü aldığımız buğdayla mamul üretip ihraç ediyoruz. Olumsuz hava şartları nedeniyle buğday üretimimizde bir düşül söz konusu topalmda tüketimi karşılayacak üretimimiz yine var.

Türkiye ekonomide en sert dalgaların yaşandığı dönemde enerji ve ulaştırmada üç projeyle dünyada yerini aldı.

Havalimanın ilk etbabı 90 milyon yolcu kapasiteli 2023'te büyük ihtimalle yıllık 200 milyona ulaşacak.

Ekonomide de yerli ve milli yaklaşımımıza uygun adımları kararlılıkla atıyoruz.

Siyasette muhalefet anlayışımızın değişmesi gerekiyor. Geçmişte kolaycılığa kaçmak amacıyla önü kesilen sanayi atılımları ile ilgili adımlarımızı atıyoruz. Bürokrasiden, siyasete kadar sirayet etmiş hastalıklı zihniyet direniyor.

Defalarca talimat vermemize rağmen hala eş değer ürünler arasında yabancı olanın tercih edilmesine tahammülümüz kalmamıştır. Bundan sonra stokların yapıldığı bütün depoları basacağız. Kimse benim vatandaşıma pahalı ürün satma hakkına sahip değil."

YORUM EKLE