Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi açıkladı, konut fiyatları fırladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kabine Toplantısı ardından duyurduğu 'konut faizi' müjdesinin ardından, bazı ev fiyatlarında 300 bin TL'ye varan artış yapıldığı görüldü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi açıkladı, konut fiyatları fırladı

Ülke genelinde satılık konutların metrekare fiyatları, geçen yıla göre yüzde 120 artış gösterdi. Özellikle konutlarda yaşanan fiyat artışları Kabine Toplantısı'nın en önemli gündem konularının başında geliyordu

Toplantı sonrası kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konut finansmanında hazırlanan paketin kullanıma sunulduğunu duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konut finansmanında 3 yeni paketin devreye gireceğini açıklamış, "Birinci pakette 2 milyon değere sahip birinci el satın almalar için 10 yıla kadar vadeli ve aylık yüzde 0,99 faizli konut kredisi sağlıyoruz" demişti.

Bu açıklamalardan dakikalar sonra emlak sitelerinde fiyat artışları dikkat çekti.

Türkiye gazetesinin haberine göre Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın toplantısının ardından konut fiyatlarının anında yükseltilmesi dikkat çekti.

İş başına geçen fırsatçıların bazı ev fiyatlarında 200 bin TL'ye varan artış yaptığı görüldü.

Hesabından bir açıklama daha yapan Şamil Tayyar “Kararın mürekkebi kurumadan, üzerine güneş doğmadan konut fiyatları artmaya başladı. Hangi ara bu kadar vicdansız olduk?” diyerek duruma isyan etti. Vatandaşlar da sosyal medya hesaplarından fırsatçılara tepki gösterdi.

YORUM EKLE

banner75