Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2.5 milyon konutun dönüşümü tamamlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kentsel dönüşüm çalışmalarına ilişkin sosyal medya platformu Twitter'da paylaşımda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında depreme dayanıklı konut stokumuzu sürekli olarak artırıyoruz. 2012 yılında başlattığımız Büyük Deprem Dönüşümü hareketini ülkemizin dört bir yanında hız kesmeden sürdürüyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2.5 milyon konutun dönüşümü tamamlandı

Türkiye'de 9 yıldır yüz binlerce konutun dönüşümü ile devam eden kentsel dönüşüm çalışmaları hızla devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuya ilişkin Twitter'dan mesaj yayımladı.

İnfografik bulunan paylaşımda Erdoğan "Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında depreme dayanıklı konut stokumuzu sürekli olarak artırıyoruz. 2012 yılında başlattığımız Büyük Deprem Dönüşümü hareketini ülkemizin dört bir yanında hız kesmeden sürdürüyoruz" açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın paylaştığı infografikte 81 il ve 922 ilçede 300 bin konutun deprem dönüşümünün gerçekleştirildiği detayı yer aldı.

Bununla birlikte bugüne kadar 2.5 milyon kentsel dönüşüm ve sosyal konutun inşaatının tamamlandığını belirten Erdoğan böylece 10 milyon vatandaşın can ve mal güvenliğinin teminat altına alındığını belirtti.

YORUM EKLE

banner69

banner75