Bursa’ya yeni çevre yolu

Bursa’da yaşanan trafik yoğunluğuna çözüm bulmak amacıyla geliştirilen ‘Yeni çevre yolu’ projesini TOGG hızlandırabilir.

Bursa’ya yeni çevre yolu

Bursa’da yaşanan trafik yoğunluğuna çözüm bulmak amacıyla geliştirilen ‘Yeni çevre yolu’ projesini TOGG hızlandırabilir.

Konuyu, Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz bugünkü köşesine taşıdı.

Yılmaz yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Arşivimizi açıp baktık… İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu’nun kent içi geçişi olan Çevre Yolu trafiğini rahatlatmak üzere gündeme gelen Yeni Çevre Yolu projesini ilk olarak 22 Eylül 2019 günü bu sütunlardan Bursa’ya duyurduk:

Trafik yoğunluğu arttığı için kent içi yol haline dönüşen Bursa Çevre Yolu için başlatılan sürpriz formülde yeni bir yol var.

Buna göre…

Çevre Yolu trafiğiyle Büyükşehir’e devredilirken, Ovaakça’dan başlayıp Bademli’nin arkasından geçerek TEKNOSAB yakınlarına çıkacak yeni bir Çevre Yolu gündemde.

Kamu-Özel Ortaklığı ve Karayolları’nın sıcak baktığı bu yol formülüyle, otoyolda seyreden araçlar gişelerden çıkmadan yola devam edebilecekler.

Sonrasında…

AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin’in TBMM’de Ulaştırma Bakanı Adil Karaismalioğlu’na seslenişini 20 Ekim 2020 günü aktardık:

“Otoyolun Bursa geçişi olan Bursa Çevre Yolu son yıllarda şehir içi yol gibi oldu, trafik yoğunluğu arttı. O nedenle, otoyoldan çıkmayı gerektirmeyen yeni bir çevre yoluna ihtiyaç var.”

Gelişmeyi de…

Meslektaşımız Mustafa Özdal 11 Haziran 2021 tarihli Olay’da duyurdu:

… 6 etaplık 31 kilometrelik alternatif yolun güzergahları belli oldu. Yeni yol Çağlayan, Mürsel ve Küçükyenice’nin kuzeyinden geçip, Karacabey’de Otoban’a bağlanacak.

Otoyoldan gelenlerin Çevre Yolu’na girmeden kesintisiz yollarına devamını sağlayacak Yeni Çevre Yolu’nun şimdi yeni bir misyonu var.

Onu da…

20 Ekim’de Olay’ı ziyaret eden AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan açıkladı:

TOGG’a yan ürün sağlayacak 32 sanayi kuruluşu TEKNOSAB içerisinde yer alacak. Bunun sonucunda da 2 bin TIR trafiği olacağını tahmin ediliyor.

İşte…

Bursa’nın 2 yıldır konuştuğu Yeni Çevre Yolu için umut da burada doğdu. Ulaştırma Bakanlığı’na kalsa, Bursa olduğu için önemsemeyecek, ama artık Türkiye’nin ilk yerli otomobil fabrikası TOGG’a gidecek kamyonlar söz konusu.

Umutlandıran da bu.”

YORUM EKLE

banner75