Bursa’nın dev fabrikasından PCR testi kararı! Göstermeyen giremeyecek…

Bursa’da üretim yapan otomotiv devlerinden TOFAŞ, 18 Ekim itibarıyla en az 2 doz Covid-19 aşısı olmayanlardan fabrikaya girişte PCR testi isteneceğini duyurdu. Test sonucunu ibraz etmeyen çalışanların içeri alınmayacağı, mazeretsiz devamsızlık yapmış olarak kabul edileceği bildirildi.

Bursa’nın dev fabrikasından PCR testi kararı! Göstermeyen giremeyecek…

Bursa’da faaliyet gösteren otomobil fabrikası TOFAŞ, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın 2 Eylül’de yayımladığı ‘İşyerlerinde COVİD-19 Tedbirleri’ konulu genelge kapsamında çalışanlara yönelik yeni kararlar aldı. Fabrika, 18 Ekim Pazartesi günü itibarıyla her hafta şirkete giriş yapılan ilk gün, en az 2 doz Covid-19 aşısını tamamlamamış olan çalışanlara, alt işverenlere ve ziyaretçilere, son 48 saat içinde yaptırdıkları negatif sonuçlu PCR testi zorunluluğu getirdi. Test sonucunu ibraz etmeyen çalışanların fabrikaya giriş yapamayacağını duyuran TOFAŞ, karara aykırı davranan işçilerin ilgili çalışma günlerinde mazeretsiz devamsızlık yapmış olarak kabul edileceğini açıkladı. Fabrika yönetimi, son dönemde hastalık geçirdiği için aşı hakkı olmayan, kronik rahatsızlığı nedeni aşı olması uygun bulunmayan işçilerin ise kapsam dışında yönetileceğini bildirdi.

AŞILAMA ORANI YÜZDE 91

Öte yandan fabrika, aşılama oranlarıyla ilgili de bilgi paylaştı. Aşılama rakamlarını artırmak amacıyla çalışmaların sürdüğünü açıklayan TOFAŞ, #HaydiTofaşAşıya sloganı ile başlatılan kampanya kapsamında en az 2 doz aşı olan işçilerin oranının yüzde 91’e ulaştığını duyurdu. Kaynak: webursa.com

YORUM EKLE

banner75