Bursa’da simite zam geliyor

Bursa’da simit zamlanıyor. Bursa Simitçiler ve Unlu Mamül İmalatçıları Odası yarın düzenleyeceği toplantıyla zamlı simit ve tahinli fiyatlarını açıklayacak.

Bursa’da simite zam geliyor

Bursa’da simite zam yolda... Artan maliyetlerin simit zammını zorunlu kıldığını ifade eden Bursa Simitçiler ve Unlu Mamül İmalatçıları Odası, yarın düzenleyeceği basın toplantısıyla zamlı fiyatları satılacak.

Bursa Simitçiler ve Unlu Mamül İmalatçıları Odası Başkanı Erdal Pınar, geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada, fiyat artışına mecbur kaldıklarını belirterek, zam sinyali vermişti.

Pınar,‘’Maliyetlerimiz ciddi oranda arttı. Pekmeze yüzde 40, sıvıyağa yüzde 54, una yüzde 40, susama yüzde 33, yumurtaya ise yüzde 100 zam geldi. Bunlarla birlikte mevcutta devam eden masraflarımız da var. Tüm bunlar nedeniyle şu an mevcut simit fiyatı bize kar yerine zarar ettiriyor. Artan maliyetler nedeniyle önümüzdeki günlerde Bursalılar simidi zamlı yiyecek” diye konuşmuştu.

Yaklaşık bir buçuk yıldır 100 gram simit 2 liradan satılıyordu. Yarınki toplantının ardından simit ve unlu mamüllere gelecek zam ise merak konusu oldu.

YORUM EKLE

banner69