Bursa’da da fabrikası olan Türk şirketini ABD’li kimya devi devraldı

Dünyanın en büyük kimya şirketlerinden biri olan ABD’li Vinmar Group’un, Türk şirketi Alfa’yı Rekabet Şurası onayıyla resmen devraldı.

Bursa’da da fabrikası olan Türk şirketini ABD’li kimya devi devraldı

Alfa Kimya Sanayi ve Ticaret AŞ ve Bursa Alfa Kimya Sanayi ve Ticaret AŞ’nin Küresel Chemplast L.P. aracılığı ile Vinmar Kümesi tarafından devralınması süreci Rekabet Şurası tarafından onaylandı.

1978 yılından bu yana faaliyet gösteren ABD’li kimya devi, Türk kimya şirketi Veser’in akabinde Alfa Kimya ve bağlı firması Bursa Alfa Kimya şirketini de aldı.

VINMAR’IN İKİNCİ YATIRIMI

Satın alma ile dev şirket Türkiye’deki ikinci yatırımına imza atmış oldu.

1983 yılında dokumacılık yardımcı kimyasalları satışı ile faaliyetlerine başlayan Alfa Kimya, bugün kendi fabrikasında 350’yi aşkın eser çeşidi ile başta dokumacılık olmak üzere deterjan ve inşaat dallarına yönelik dokuma kimyasalları imalatı ve boya, kimyasal, enzim, optik ve silikon ithalatı gerçekleştirmektedir.

Dokuma Kimyasalları alanındaki eser portföyüne Türkiye’nin tek yetkili distribütörü olduğu Novozymes (Danimarka) firmasının eserlerinin yanı sıra, Protex-International (Fransa), Indo Colchem (Hindistan) ve Zheijang Runtu (Çin) firmalarının mümessilliklerini de ekleyerek, dokuma kimyasalları alanında tüm muhtaçlıkları karşılamaya çalışıyor.

Başta İstanbul olmak üzere Bursa, Tekirdağ ve Denizli’de de ofisleri, imalat ve depoları bulunan Alfa Kimya, Türkiye geneline hizmet veriyor.

YORUM EKLE

banner69

banner75