Bursa’da ‘Askıda elektrik’ ile binlerce kişinin elektrik borcu ödendi

Gelişmeyi koza24.com Genel yayın Yönetmeni Okan Tuna duyurdu.

Bursa’da ‘Askıda elektrik’ ile binlerce kişinin elektrik borcu ödendi

İşte Tuna’nın yazısı:

Doğrusu;

Yapılan çalışma çok hoşumuza gitti.

Çünkü;
Bugüne değin ‘askıda ekmek’ veya ‘askıda giysi’ gibi toplumsal yardım organizasyonlarını duymuştuk ama ‘askıda elektrik’ organizasyonu ilk kez öğrendik.

Sadece ülkemizi değil tüm dünyayı kasıp kavuran pandeminin yarattığı olumsuz etkileri azaltmak adeta seferberlik ilan eden Bursa Büyükşehir Belediyesi, sürdürdüğü sosyal destek çalışmalarına şimdi de bir yenisi ekledi.

Hatırlanacaktır;

Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayına özel olarak, zor günler geçiren mahalle bakkallarına can suyu olabilmesi için, onbinlerce ihtiyaç sahibi aileye, toplam 5 milyon lira değerinde çek vermiş ve bu çekler mahalle bakkallarında kullanılmıştı.

Yine hatırlanacaktır;

Bu süreçte 140 bin gıda paketi,

900 bin adet BESAŞ ekmeği,

30 bin adet pazar filesi,

31 bin adet temizlik paketi,

72 bin adet sıcak yemek hizmeti,

Okullarda dağıtılmak üzere 10 bin adet hijyen kiti,

Karantinada bulunan kişilere yönelik C vitamini paketi,

Üniversite öğrencilerine de dizüstü bilgiyasar desteği hizmeti verilmişti Başkan Alinur Aktaş’ın talimatıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından.

Şimdi de;
Öğrendiğimizde hayli dikkatimizi çeken ve hoşumuza giden bir çalışmaya imza attı Büyükşehir Belediyesi.

Bu işin mimarı da Başkan Alinur Aktaş.

Aktaş;

Bir süre önce Limak Enerji Uludağ Elektrik AŞ Genel Müdürü Ali Erman Aytac ile görüşmüş ve örnek sayılacak bir sosyal yardımlaşmanın fitilini ateşlemişti.

Buna göre;

Bursa genelinde, geçen seneye göre elektrik borcu ödemesi geciken, ödeme zorluğu yaşayan ve borcundan dolayı elektrikleri kesilen tam 20 bin ailenin tespiti yapıldı.

Çalışma kapsamında;

Limak Enerji Uludağ Elektrik AŞ Genel Müdürü Ali Erman Aytac, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın isteği ve ricasıyla, söz konusu 20 bin aboneyi tek tek belirledi ve geçtiğimiz Mart ayından itibaren sıkıntıya düşüp fatura ödemekte zorlanan 20 bin aboneyi puanlama cetvellerine göre tek tek belirledi.

Ardından da;
Listeyi, Başkan Aktaş’a verdi.

Başkan Aktaş da, sosyal yardımlaşma organizasyonu dahilinde, Limak Enerji Uludağ Elektrik AŞ’ye tam 3 milyon liralık bir ödeme talimatı vererek, yaklaşık 75 bin kişiyi ilgilendiren söz konusu 20 bin abonenin, gecikmiş dahil olmak üzere tüm elektrik borçlarının kapatılmasını sağladı.
Böylece;
Bursa’da ‘askıda elektrik’ uygulaması da, Büyükşehir Belediyesi’nce başlatılmış oldu.

Öğrendiğimize gire;

Ortalama 150’şer lira elektrik borcu bulunan söz konusu 20 bin abonenin cep telefonlarına da Limak Uludağ tarafından şu mesaj gönderildi:
“Değerli müşterimiz, …. sözleşme nolu aboneliğinize ait … liralık elektrik borcunuz, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından ödenmiştir. Sağlıklı günler dileriz”

Şu sıkıntılı günlerde, Başkan Aktaş’ın talimatıyla gerçekleştirilen bu sosyal yardımlaşmanın ne denli önemli olduğu ortada.

Hele ki;

Konu, yaşamımızın her noktasında bulunan elektrik ise.

Dedik ya;
Duyduğumuzda çok şaşırmış, çok da hoşumuza gitmişti bu dayanışma.

Bursalı’nın parasının 3 milyon lirasını, elektrik faturası ödeme sıkıntısı yaşayan Bursalılar’ın ihtiyacı için harcayan Başkan Alinur Aktaş’ı doğrusu tebrik etmek gerekiyor.

Çok yerinde bir iş yapmış Başkan Aktaş.

Gerçekten tebrikler.

Bir tebrik de;

Başkan Aktaş’ın bu organizasyonu için onbinlerce abone taraması yapıp, gerçek ihtiyaç sahiplerini bulup Başkan Aktaş’a teslim eden Limak Enerji Uludağ Elektrik AŞ Genel Müdürü Ali Erman Aytac’a.

Onun da ellerine sağlık.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2021, 11:38
YORUM EKLE

banner69