Bursa Ticaret Borsası'ndan üreticiye destek

Bursa Ticaret Borsası kırsal kalkınma projelerine ücretsiz danışmanlık yapacak

Bursa Ticaret Borsası'ndan üreticiye destek

Bursa Ticaret Borsası (BTB) Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı, Avrupa Birliği'nin Ortak Tarım Politikası olan IPARD'tan yararlanmak isteyen üyeler için ücretsiz danışmanlık hizmeti verileceğini duyurdu.

Gerçekleştirilen protokol kapsamında, Bursa Ticaret Borsası üyelerinin IPARD projeleri kapsamında kırsal kalkınmaya yönelik hazırlamak istedikleri projeleri için ücretsiz danışmanlık hizmetinden yararlanacağı müjdesini veren Matlı; "Bu protokol ile IPARD' a başvuru yapmak isteyen üyelerimiz proje çağrı döneminde Bursa Ticaret Borsası'na başvuruda bulunarak, sektöre göre değişmekle birlikte yatırımlarına yüzde 40 ile yüzde 70 oranında sunulan hibelerden yararlanabilirler. Sunulan bu hizmet sektöre ve üyelerimize çok büyük katkı sağlayacaktır. Bundan dolayı biz de yeni dönemde üyelerimize bu desteği sağlamayabilmek adına, gıda ve yönetim organizasyonu konusunda deneyimli, yabancı dil bilen bir personel istihdam ederek, kadromuzu güçlendirdik" dedi.

Matlı, Bursa Ticaret Borsası'nda IPARD için uygun üyelerin seçilmesi, başvuru süreci, iş fikrinin projelendirilmesi, iş planı hazırlanması ve izlenmesine yönelik her türlü çalışmanın, uzmanlar tarafından ücretsiz olarak sağlanacağını sözlerine ekledi.

YORUM EKLE

banner69

banner75