Bursa'da zam protestosu

Bursa Tüketiciler Derneği, elektrikten doğalgaza, gıdadan giyime, temel yaşam ihtiyaçlarına yapılan zamları protesto etti. Millet Bahçesi'nde gerçekleşen protestoda tüketicinin süründüğü vurgusu tiyatral olarak da sahnelendi.

Bursa'da zam protestosu

Çalışanların ve emeklilerin ücretlerine yapılan zamlar karşısında doğalgazdan elektriğe, giyimden gıdaya kadar hayat pahalılığının tavan yaptığını dile getiren tüketiciler Bursa'da dikkat çeken bir protestoya imza attı.

Bursa Tüketiciler Derneği üyeleri Millet Bahçesi'nde buluştu.

Vergi ve zam yükü nedeniyle tüketicinin ayağa kalkamayacak durumd aolduğu vurgusu tiyatral olarak da sahnelendi.

Bursa Tüketiciler Derneği Başkanı Sıtklı Yılmaz, şöyle konuştu:

TÜKETİCİ YERDE SÜRÜNÜYOR"

"Bu son 2-3 yılda, özellikle pandemi döneminde öylesine peş peşe zamlar geldi ki bunlara tepki göstermeye mecalimiz kalmadı. Zamlara ve ağır vergilere karşı tepki göstermek yerine somut bir duurm tespiti yapmaya çalıştık. Bu vergileri asgari ücret düzeyinde gelir sahibi olanların sırtına vurduğunuzda gördüğünüz gibi yerde sürünür durumda. Vergi ve zam yükü altında eziliyor."

"ÖNÜMÜZ KIŞ, TÜKETİCİ BU YÜKÜ KALDIRAMAZ"

"Çarşı pazarda, market ve mağazalarda girdi maliyetine bağlı olmayadan yapılan zamlarla ilgili bakanlık yönetmelik çıkardı. Fahiş fiyat uygulayanlar hakkında Ticaret İl Müdürlüğüne başvurulabilir. Keyfi zamlarla karşı karşıya kalan tüketici eziliyor. Önümüz kış. Elektrik zamları tüketiciyi çarpmış durumdadır. Yeni yıl zamları, akaryakıt zamları ve doğalgaz zamları nedeniyle tüketiciler kışı çok ağır bir yük altında geçirecekler. Kışın tüketici yeni gelecek bir zammı kaldıramaz.

"AVRUPALI EMEKLİ ÜLKEMİZDE TATİL YAPARKEN BİZİM EMEKLİMİZ ŞEHİR DEĞİŞTİREMİYOR"

"Yetkililere açık çağrımız var. Vatandaşın buzdolaplarına bakın. İhtiyaçlarını alamadıklarını göreceksiniz. Bazı ürünler 1 ayda 3 kez zam görüyor. Piyasayı sistemli olarak denetleyiniz. Üretim politikası üzerinde serbest rekabet dönemini açacak bir politika ile tüketicinin yaşam standartını yükseltin. Yurtaşlarımızın insanca yaşama hakkı var. Avrupalılar emekli maaşları ile ülkemizde turist olarak gezerken biz şehirden şehire gidemiyoruz."

YORUM EKLE

banner69

banner75